Технологія лісосічних робіт при звалюванні дерев машинами
Розроблення ділянки починають з розрубування смуги шириною 30-50 м вздовж лісовозного вуса. Смугу розрубують ходами ЗПМ паралельно вуса. Після від’їзду машини пачки відразу відтрельовуються і укладаються в запас або відвантажуються. У місці розставлення гілкозрізувальної машини ширину смуги збільшують до 70 м.
Після цього ЗПМ починає розроблення основної частини ділянки. Її ведуть на всю глибину ділянки від вуса до віддаленої її межі (або від вуса, або до вуса). Якщо ділянку розробляють від вуса, то машина насувається на стіну лісу і зрізані на стрічці дерева укладає в пачки перед собою під кутом 30-450 до напрямку ходу, проштовхуючи їх між стоячими деревами.
Якщо розроблення проходить до вуса, то машина зрізує і укладає дерева в пачки за собою. Дерева, які заважають проходу, машина зрізує і укладає відземками в напрямку трелювання.
Розроблення лісосіки з використанням ЗПМ рекомендується проводити за схемами: прямолінійний хід по стрічках, що перпендикулярні вусу або по колу.
У першому випадку машина розрубує пасічні стрічки, позмінно віддаляючись і наближаючись до вуса. Вкінці стрічок машина розвертається і зміщується на відстань, яка дорівнює ширині стрічки. Пачки трелюють уздовж пасічних стрічок у слід ЗПМ.
В другому випадку машина починає розробку ділянки, переміщуючись по стрічках на її межах і вкладає пачки під кутом за або перед собою.
Машина ЛП-19 (ЛП-19А) може вкладати пачки під будь-яким кутом щодо напрямку свого руху (найзручніше під кутом 20-300 щодо поздовжньої осі трелювального трактора). Для зниження напруженості роботи машиніста найбільш зручним вважається 900, для кращого збереження підросту – 1800.
ЗПМ ЛП-19А працює в комплексі з трелювальною машиною. Машина заходить у найвіддаленіший кінець ділянки і просувається по стрічці в напрямку до лісовозної гілки. Залежно від деревостану машина переміщується із зупинками через кожні 5-8 м, зрізуючи дерева перед собою з обох боків. Оператор затискає захоплювально-різальним органом машини дерево, натягує дерево підніманням стріли догори, спилює, нахиляє стрілу на себе і зменшує виліт. Платформа зі стрілою і деревом повертається на необхідний кут і дерево укладається в пачку. Машина, зрізавши усі дерева в зоні дії стріли, переїзджає на наступну стоянку. Машина розробляє смугу 12-14 м. При укладанні пачки на волок за машиною крони кожної подальшої пачки перекриваються відземками попередньої.
Трелювальна машина може брати пачки послідовно, починаючи з останньої в ряду. ЗПМ може також укладати пачки на смугу під кутом до осі смуги (1350). Закінчивши смугу, машина від гілки дороги починає оброблення наступної смуги (укладання пачки під кутом 450 до напрямку ходу).
Дата добавления: 2015-03-14; просмотров: 865;