Напрямки та шляхи підвищення ефективності міжнародних перевезень. Ефективність міжнародних перевезень можна оцінити за допомогою аких показників: 1
Ефективність міжнародних перевезень можна оцінити за допомогою аких показників: 1. Своєчасність доставки вантажів. 2. Тривалість доставки вантажів. 3. Втрати вантажів (продуктів) у процесі їх транспортування 4. Продуктивність транспортних засобів. 5. Подуктивність навантажувально-розвантажувальних машин. 6. Питома трудомісткість комплексу транспортно-технологічних операцій. 7. Енергомісткість комплексу транспортно-технологічних операці 8. Приведені народно-господарські витрати. 9. Собівартість перевезень. 10. Прибуток транспортного підприємства..
Своєчасність доставки вантажу - задоволення вимог на перевезення вантажу у відповідності із потребою на його доставку. Своєчасність доставки досягається узгодженням роботи транспорту та систем виробництва і споживання, які обслуговуються ним.
Тривалість доставки Тд. - характеризується часом перебування вантажів у дорозі з моменту закінчення навантаження партії вантажу на рухомий склад до моменту початку її вивантаження. Відношення відстані доставки lд до часу доставки Тд характеризує швидкість доставки вантажу. З прискоренням доставки скорочується час перебування вантажу в оберті, що дозволяє очікувати річну економію капітальних вкладень на відтворення продукту. Втрати вантажів у процесі їх транспортування - збитки підприємства в результаті понесених витрат внаслідок втрати вантажу. Його слід враховувати при обгрунтуванні доцільності використання спеціалізованого рухомого складу з метою запобігання втрати вантажу у процесі його транспортування, при виборі найбільш раціональних схем доставки вантажу. Збитки в результаті втрат вантажів звичайно враховуються за величиною фактичних втрат та вартості вантажу. Продуктивність транспортних засобів - характеризується кількістю вантажу, що перевозиться за одиницю часу на певну відстань, і вимірюється виробіткою у тоннах або тоннокілометрах за 1 годину роботи. Він показує ефективність використання транспортного засобу. Трудомісткість операцій - це величина, обернена продуктивності. Продуктивність навантажувально-розвантажувальних машин. Цей показник характеризується кількістю вантажу, що опрацьовується за годину або за зміну роботи навантажувально-розвантажувального механізму. Вона визначається техніко-експлуатаційними показниками роботи навантажувально-розвантажувальних механізмів та машин, та узгодженістю їх роботи з роботою транспортних засобів.
Собівартість перевезень. Цей показник характеризує витрати на перевезення 1 тонни вантажу або на виконання 1 тонно-кілометру, понесені транспортними підприємствами та організаціями при виконанні перевезень. Він визначає ефективність організації транспортного процесу доставки вантажу. Для автотранспортних підприємств та організацій собівартість перевезень визначається без урахування витрат на будівництво та утримання доріг, а також не включає витрати на навантажувально-розвантажувальні роботи. Прибуток характерихує ефективність роботи транспортних підприємств. В залежності від прибутку підприємство планує розширення своїх виробничих потужностей, розміри преміювання, заходи по культурно-побутовому будівництву.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 641;