Метод визначення ціни з орієнтацією на ринкові ціни

 

Метод передбачає встановлення ціни залежно від середніх цін, що склалися на ринку, та його кон'юнктури. При цьому прибуток і собівартість не мають особливого значення.

Метод належить до пасивних і використовуються тоді, коли ціни на ринку на деякий час стабілізування. Цей метод застосовується для визначення цін на товари широкого вжитку, коли підвищення цін на них можливе у разі покращення якості.

14.3.12. Визначення ціни методом змагання (аукціон)

 

Метод застосовується при продажу товарів на аукціонах, біржах, оптових, роздрібних ринках, коли споживачі змагаються між собою за право купівлі унікального товару (предмети антикваріату, мистецтва тощо) і ціну визначає попит на нього.

Відомі два різновиди методу:

Ø метод підвищеної ціни (звичайний аукціон), коли встановлюється найближча початкова ціна, яка поступово підвищується, і виграє той покупець, який у відкритому змаганні запропонував найвищу ціну;

Ø метод зниженої ціни (зворотній аукціон), коли встановлюється висока початкова ціна, яка у процесі торгів знижується і товар купує той, хто запропонував ціну, яка задовольняє продавця.

Недоліком методу є те, що у процесі визначення ціни враховують лише єдиний чинник – попит на товар. Оскільки жоден із покупців не знає, при якому рівні ціни зголоситься інший і придбає товар, то метод пов'язаний з великою невизначеністю і напруженням

 

14.3.13. Визначення ціни на основі конкуренції

 

Методи цієї групи застосовують тоді, коли підприємство діє на конкурентному ринку, орієнтується на ціни конкурентів і постійно їх коригує. Головними чинниками при визначенні ціни є не витрати виробництва і попит, а кількість і дія конкурентів.

Методи достатньо прості та надійні, мають різні модифікації в залежності від особливостей продукції й типу ринку; передбачають аналіз собівартості, її складу та собівартості виробу конкурентів, визначення можливостей зменшення окремих її частин.

До основних методів визначення ціни на основі конкуренції належать такі методи:

Ø на основі рівня поточних цін;

Ø за рівнем конкурентноспроможності товару;

Ø на підставі торгів (або тендерного ціноутворення).








Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 759;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.