Метод ціноутворення на основі поточних цін. Метод застосовується як "прямування в фарватері", тобто виробник орієнтується на ціну підприємства
Метод застосовується як "прямування в фарватері", тобто виробник орієнтується на ціну підприємства, яке контролює найбільшу питому вагу на ринку. При цьому можлива невелика націнка або знижка на товар.
Метод має модифікації, так в умовах чистої конкуренції й однорідної продукції ціна встановлюється на рівні поточної ринкової, або декілька нижче. Подібне має місце і на олігополістичному ринку, коли малі фірми "йдуть за лідером", змінюючи ціну, коли її міняє ціновий лідер.
На ринку монополістичної конкуренції, коли багато продукції одного призначення, ціна встановлюється з врахуванням ціни на аналогічні товари та співвідношення параметрів. З цією метою використовують так звані параметричні методи ціноутворення, які базуються на кількісних залежностях між ціною товару і його споживчими властивостями (параметрами якості). Тому при встановленні ціни товаровиробник повинен аналізувати якість свого товару і товару конкурентів, рівень цін в порівнянні з якістю, а також поведінку покупців.
14.3.15. Метод встановлення цін на підставі торгів (або метод тендерного ціноутворення)
Метод розглядається як різновид методу "на рівні поточних цін", коли має місце конкурентна боротьба товаровиробників за підряди у ході торгів, наприклад, контракт виконання виробничо-технічного проекту на виробництво складного виробу із заздалегідь визначеними параметрами, науково-дослідну розробку, будівництво об'єкта тощо.
Торги можуть бути відкриті або закриті. Відкриті торги проводять для порівняно нескладних проектів, у здійсненні яких хоче взяти участь багато фірм. До участі у закритих торгах залучають обмежену кількість фірм-конкурентів із високою репутацією. Мета кожного конкурента – виграти тендер, для цього треба запросити ціну нижчу, ніж у інших, але не нижче рівня собівартості.
Чим вища ціна, тим менша ймовірність отримання замовлення, виходячи з чого можна одержати оцінку очікування прибутку, і запропонувати ту ціну, яка веде до найбільшого очікуваного прибутку.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 570;