Облік та звітність про виконання Державного бюджету України
Облік усіх операцій по виконанню Державного бюджету України здійснюють органи Державного казначейства (за правилами, визначеними Мінфіном). Облік повинен відображати всі активи та зобов’язання держави.
Розпорядники бюджетних коштів ведуть бухгалтерський облік за визначеними Державним казначейством правилами. Усі записи заносяться у хронологічному порядку і підтверджуються документально.
Зведення, складання і подання звітності про виконання Державного бюджету України здійснюється Державним казначейством України.
Форми і методика звітності встановлюється Державним казначейством України за погодженням з Рахунковою палатою і Міністерством фінансів України.
Розпорядники бюджетних коштів складають і подають звіти, які містять бухгалтерський баланс, дані про виконання кошторисів, результати діяльності і іншу інформацію.
Види звітності про виконання Державного бюджету України:
1) оперативна;
2) місячна;
3) квартальна;
4) річна.
Місячна звітність подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті і Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця. Зведені показників звітів про виконання бюджетів, інформація про виконання захищених статей, про використання коштів резервного фонду – не пізніше 25 числа наступного за звітним місяця, а звіт про бюджетну (кредиторську) заборгованість – не пізніше 15 числа другого місяця, наступного за звітним.
Органи стягнення подають місячну звітність (тим самим органам) не пізніше 12 числа наступного за звітним місяця:
1) про фактичні надходження податків, зборів (обов’язкових платежів) і інших доходів в бюджет;
2) про податкову заборгованість.
Державне казначейство України подає квартальний звіт (тим самим органам) не пізніше 35 днів після закінчення звітного кварталу.
Склад квартального звіту:
1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
2) звіт про рух грошових коштів;
3) звіт про виконання Державного бюджету України, в т. ч. по доходах, по витратах, про виконання місцевих бюджетів, зведеного бюджету, розподілу витрат у розрізі загального і спеціального фонду по витратах;
4) інформація про стан державного боргу, в т. ч. фінансування Державного бюджету України по типу боргового зобов’язання і типу кредитора;
5) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
6) звіт про кредити і операції, які стосуються державних гарантійних зобов’язань.
Органи стягнення подають квартальний звіт про втрати доходів бюджету внаслідок податкових пільг, про суми реструктуризованої та списаної податкової заборгованості, суми відстрочених і розстрочених платежів не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
Постановою Кабінету Міністрів України “Про порядок подання фінансової звітності” (№419 від 28.02.2000 р.) встановлено фінансову звітність відносно використання бюджетних асигнувань, отриманих з Державного бюджету, яка складається розпорядниками бюджетних коштів і подається органам Державного казначейства за місцем їх обслуговування для узгодження звітних даних. Після цього розпорядники бюджетних коштів нижчих рівнів подають погоджені з органами Державного казначейства звіти про результати своєї діяльності органам, до сфери управління яких вони відносяться. Головні розпорядники бюджетних коштів формують зведену фінансову звітність про виконання кошторисів доходів і витрат розпорядниками бюджетних коштів і подають звітність Державному казначейству та Рахунковій палаті.
Всі підприємства, організації і установи, які отримують кошти з бюджету, подають органам Державного казначейства звітність про використання коштів.
Органи державного казначейства формують звіти про касове виконання Державного бюджету.
Міністерства, державні комітети і відомства подають Міністерству економіки і Міністерству фінансів України зведену фінансову звітність про фінансовий стан, результати діяльності і рух грошових коштів відносно всіх підприємств, які належать до сфери їх управління, а також зведену фінансову звітність про фінансове становища, результати діяльності і рух грошових коштів відносно господарських товариств, частка майна яких перебуває в державній власності.
Річний звіт подається не пізніше 1 травня наступного за звітним року. Склад річного звіту:
1) звіт про фінансовий стан (баланс) Державного бюджету України;
2) звіт про виконання Державного бюджету України;
3) звіт про рух грошових коштів;
4) інформація про виконання захищених статей витрат;
5) інформація про стан державного боргу;
6) звіт про кредити й операції, які стосуються державних гарантійних зобов’язань;
7) зведені показники звітів про виконання бюджетів;
8) інформація про виконання місцевих бюджетів;
9) інша інформація, визнана Кабінетом Міністрів України необхідною для пояснення звіту.
Державні цільові фонди подають Державному казначейству України зведену річну звітність про виконання кошторисів.
Рахункова палата на протязі двох тижнів з дня офіційного представлення Кабінетом Міністрів України річного звіту про виконання закону “Про Державний бюджет України” готує висновки з пропозиціями до цього звіту.
На вимогу Бюджетного комітету Верховної Ради України Рахункова палата подає необхідну інформацію, робить оцінку і готує висновки про виконання бюджетів.
Звіт Кабінету Міністрів України перед Верховною Радою України являє Міністр фінансів України. Верховна Рада може заслухати головна розпорядників коштів про використання ними бюджетних коштів.
З доповіддю про виконання Закону виступають Прем’єр-міністр України, голова бюджетного комітету і голова Рахункової палати.
За результатами розгляду Верховна Рада України приймає рішення про виконання Закону про Державний бюджет України.
Дата добавления: 2014-12-11; просмотров: 958;