Аудиторський ризик
Як відомо, кожній аудиторській перевірці за будь-яких умов притаманний аудиторський ризик, який полягає в тому, що аудитор може скласти аудиторський висновок, який не відповідає дійсному фінансовому стану підприємства. Це означає, що суттєві помилки, які містяться у фінансовій бухгалтерській звітності, можуть залишитися невиявленими аудитором, унаслідок чого перекручуються показники бухгалтерської звітності.
Аудиторський ризик визначають за формулою:
АР = РК-РО- РВ,
де РК — ризик внутрішнього контролю;
РО — ризик системи бухгалтерського обліку;
РВ — ризик виявлення, який залежить безпосередньо від самого аудитора.
Допустима величина аудиторського ризику перебуває в межах 1...5% від загального підсумку балансу або фінансового результату за звітний період (на вибір аудитора).
Відносно основних засобів аудитор повинен оцінити кожну складову аудиторського ризику і з'ясувати факти, які на них впливають. Вище нами був наведений тест системи внутрішнього контролю. Що стосується оцінки системи бухгалтерського обліку, то аудитор повинен встановити правильність застосування відповідних рахунків бухгалтерського обліку, призначених для обліку основних засобів; належне і своєчасне ведення облікових записів у відповідних реєстрах; постійність дотримання облікової політики щодо основних засобів; рівень кваліфікації облікового персоналу. (Див. тест системи обліку необоротних активів.)
Зразок
Аудиторська фірма__________________________
Підприємство_____________________________
Період перевірки _________________________
Терміни перевірки__________________________
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 831;