Застосування РРО

Розрахунки за готівку підприємств сфери торгівлі, громадського харчування та послуг здійснюються із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО) згідно із Законом України від 01.06.2000 № 1776 "Про внесення змін до Закону Укра­їни "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, гро­мадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахунко­вих книжок та книг обліку розрахункових операцій, затверджений постановою Кабі­нету Міністрів України від 23.08.2000 № 1336 (із змінами і доповненнями).

Статтею 11 Закону про РРО визначено строки переводу суб'єктів підприємниць­кої діяльності на облік розрахункових операцій із застосуванням РРО з 23.02.2001 р.

Із загальних правил застосування РРО дев'ять норм дев'ятої статті Закону про РРО визначають суб'єктів і умови, за наявності яких РРО не застосовуються. До таких суб'єктів відносяться підприємства, установи й організації всіх форм власності, крім підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, і тільки за однієї умови — тор­гівля продукцією власного виробництва. Необхідно звернути увагу на два моменти. По-перше, до цієї норми не потрапляють приватні підприємці, які торгують продукцією власного виробництва, адже норма стосується тільки підприємств, організацій і уста­нов (а не суб'єктів підприємницької діяльності взагалі), по-друге, йдеться лише про про­дукцію (а послуга є не продукцією, а дією по відношенню до інших осіб).

За порушення норм цього Закону передбачені штрафні санкції (див. табл. 9.1).

Розрахунки готівкою фізичних осіб з підприємствами за придбані товари (викона­ні роботи, надані послуги) можуть також проводитися через установи банків у поряд­ку, визначеному Інструкцією з організації емісійно-касової роботи в установах банків. Зазначені розрахунки здійснюються без надходження коштів до каси підприємства і відображення цієї операції в касовій книзі, а проводяться фізичними особами шляхом унесення готівки на внутрішні банківські рахунки і подальшого перерахування устано­вою банку цих коштів на поточні рахунки підприємств та є для фізичних осіб (платни­ків коштів) готівковими, а для підприємств (одержувачів коштів) безготівковими.








Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 756;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.