РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

Розпорядження – правовий акт управління державного органу, що видається в рамках наданої посадовій особі, державному органу компетенції, і є обов'язковим для громадян та організацій, котрим адресовано розпорядження.

Групи:

1. Загальні.

2. Часткові.

Розпорядження видають Кабінет Міністрів України, місцеві ра­ди, представники Президента України на місцях, а також керівники колегіальних органів державного управління, адміністрація підпри­ємства, закладу в межах наданих законом прав для розв'язання опе­ративних питань.

Реквізити:

Герб України; назва органу управління, що видає розпоряджен­ня; назва виду документа (розпорядження); заголовок; дата або дата й номер; місце видання; текст розпорядження; підпис відповідальної особи.

Формуляр-зразок

 

Міністерство вугільної промисловості України Донецький металургійний завод
РОЗПОРЯДЖЕННЯ «_____» _____________ 20____ р. № м. Донецьк   Про підвищення... Структура тексту I. Констатаційна частина. II. Розпорядча частина. ЗОБОВ'ЯЗУЮ (або ПРОПОНУЮ, ДОРУЧАЮ, ВИМАГАЮ і т. ін.): 1._ 2._ 3._ Керівник (підпис) Розшифрування підпису

 

НАКАЗИ

 

Наказ – розпорядчий документ, що видається керівником під­приємства, організації, установи на правах єдиноначальності й у ме­жах своєї компетенції.

Наказ видають на основі та для виконання законів, постанов і роз­поряджень уряду, наказів та директивних вказівок вищих органів.

 

Група Зміст, мета Реквізити (оформлення, склад)
Наказ про особовий склад   Наказ із загальних пи­тань (з питань основ­ної діяльності): а) ініціативний   б) на виконання роз­поряджень вищих ор­ганів Оформляють призна­чення, переміщення, звільнення працівни­ків, відрядження, від­пустки, різні заохочен­ня, нагороди та стяг­нення   Видається для опера­тив­ного впливу на процеси, що виника­ють усередині організа­ції (підприємства) Видається при ство­ренні, реорганізації або ліквідації структур­них підрозділів, при затвердженні поло­жень про структурні підрозділи, при підсу­мовуванні діяльності установ, затвердженні планів тощо Оформляються куто­вим способом або повздовжнім: 1. Назва організації (підприємства) 2. Назва виду доку­мента (наказ) 3. Дата підписання на­казу 4. Місце видання на­казу 5. Номер заголовка до тексту 6. Текст 7. Підпис керівника установи, організації, підприємства Види погодження

Текст наказу складається з констатаційної і розпорядчої частини. Констатаційна частина містить такі елементи: вступ (вказано при­чину видання наказу); доведення (переказано основні факти); вис­новок (викладено мету видання наказу). Якщо підставою для ви­дання наказу є розпорядчий документ вищої установи, то в констатаційній частині вказують назву, номер, дату й заголовок до тексту розпорядчого документа, а також передають зміст того розділу до­ку­мента вищої установи, який був підставою для видання цього на­казу. Констатаційної частини може не бути, якщо дії, запропоно­вані до виконання, не потребують ніяких роз'яснень. У наказах із різнопланових питань констатаційної частини теж може не бути. У цьому випадку текст наказу складається з параграфів.

Розпорядчу частину позначають словом «Наказую», вона скла­дається із пунктів, що поділяються на такі частини: дія, термін ви­конання та відповідальність за виконання.

В останньому пункті розпорядчої частини зазначають осіб, яким доручено контроль за виконанням наказу.

Текст повинен мати наказову форму викладу розпорядчої части­ни. Зокрема, пропоновані до виконання дії називаються в інфіні­тивній формі (зарахувати, здійснити, покласти на...); якщо фактові надається більше значення, ніж особі, то вживається пасивна форма (Серйозні порушення виявлено...); активна форма вживається для вка­зівки на ініціатора певної дії (начальник планового відділу зобов'язаний...).

Як виконавці звичайно вказуються організації (структурні під­розділи), службові особи із зазначенням прізвища, ініціалів, посади в давальному відмінку (управлінню, сіп. інженерові управління Бонда­ренку Є. І…).

Кожний пункт наказу нумерується арабськими цифрами, розпо­чинається назвою виконавця (у давальному відмінку), продовжу­ється — назвою дії (в інфінітиві) та строком виконання (за деся­тинною системою): 1. Відділові культури та стилістики української мови провести атестацію співробітників до 17.05.2011 р.

Значна за кількістю пунктів розпорядча частина може оформля­тися у вигляді таблиці.

Наказ підписує лише перший керівник установи.

Візи треба розташовувати нижче від підпису керівника таким чи­ном:

 

Проект наказу внесено: начальник виробничого відділу (підпис) І. К. Білокінь Проект наказу погоджено: 1. Головний інженер (підпис) М. В. Іллєнко 2. Головний юрисконсульт (підпис) Л. Б. Чумак і т ін.

 

Проект наказу погоджується із заступником керівника організа­ції, куратором питань, розглянутих у цьому документі, з керівни­ками структурних підрозділів, яких стосуються пункти наказу, з юристом організації, що засвідчує узгодження цього документа з правовими актами та розпорядженнями вищих установ.

Накази, що стосуються особового складу, складають на основі до­повідних записок керівників структурних підрозділів, заяв грома­дян, протоколів колегіальних органів тощо.

Рекомендується починати кожний пункт наказу словами: «При­значити», «Перевести», «Оголосити подяку», «Надати відпустку», – які позначають конкретну дію, спрямовану наказом. Далі щоразу з нового рядка великими буквами друкуються прізвища та ініціали осіб, на яких поширюється цей пункт наказу, їхня посада (вчений ступінь, звання, спеціальність, розряд і т. ін.), назва відділу чи цеху, в якому ця особа працює. У кінці кожного пункту наказу зазнача­ється підстава для його складання (доповідна записка, заява тощо).

Якщо в одному пункті наказу перераховується кілька осіб, то їхні прізвища називаються в алфавітному порядку.

Формуляр-зразок:

Алчевський металургійний комбінат   НАКАЗ 16.11.96 № м. Алчевськ Про особовий склад ПРИЗНАЧИТИ: Петрова М. В., інженера відділу праці та заробітної плати, на посаду старшого інженера з 01.02.2011 з окладом згідно зі штатним розкладом. Підстава: доповідна записка зав. відділом Сироти М. А.   ПЕРЕВЕСТИ: Іваніна І. П., слюсаря електроцеху, на посаду техніка лабораторії контрольно-вимірювальних приладів з 01.02.2011. Підстава: заява Іваніна І. П.   Ткаченко Ю. П., прибиральницю, на посаду гардеробниці з 18.02.2011. Підстава: заява Ткаченко Ю. П.   Директор заводу (підпис) О. І. Зайченко
НАКАЗ від «___» _________ 20___ р. № ______ Місто _________ про прийняття на роботу за контрактом ПРИЗНАЧИТИ: ____________________________________________________________________________ (прізвище, ім'я, по батькові) на посаду начальника юридичного відділу підприємства на умовах укладеного з ним контракту від «___»__________ 20____ р.   Підстава: контракт від «____»__________ 20__ р.   Директор ___________(підпис та його розшифрування)   З наказом ознайомлений «_____»__________ 20__ р. Начальник юридичного відділу ___________(підпис та його розшифрування)

 

 

КИЇВСЬКИЙ ЗАВОД "РАДАР." НАКАЗ 8.11.2011 № 120-К м. Київ Про особовий склад ПРИЗНАЧИТИ: Ярощук Ніну Петрівну на посаду касира центральної бухгалтерії з 24 листопада ц. р. з двотижневим випробувальним терміном, з окладом ___________ грн. на місяць. Підстава: заява Ярощук Н. П. з візами начальника відділу кадрів і головного бухгалтера. З наказом ознайомлена. Директор (підпис) Розшифрування підпису Проект наказу погоджено: Проект наказу вносить начальник відділу кадрів 1. Головний бухгалтер М. М. Кирилюк О. П. Шевчук 2. Начальник ВПЗ М. В. Петрищев 3. Юрист Н. М. Тимошик

 

Накази із загальних питаньможна складати так:

Формуляр-зразок 1:

Герб України Міністерство освіти України НАКАЗ 11.05.2011 № 701 м. Київ Про номенклатуру спеціальностей наукових працівників (Текст) Міністр (підпис) Розшифрування підпису

 

або формуляр-зразок 2:

 

Назва підприємства НАКАЗ Дата № _____ м. ______ Про перехід діловодства заводу на українську мову Згідно із ст. 10 Конституції України, Законом України «Про мови» справо­чинство на підприємстві буде переходити на українську мову. У зв'язку з цим НАКАЗУЮ: 1. Усю систему документації на заводі з _____ вести державною мовою. 2. Заст. директора ______________, завідувачеві канцелярії _____________, начальникові відділу стандартизації організувати проведення занять із документо­знавства українською мовою з працівниками, що зайняті підготовкою й оформленням документів, а також з управлінським персоналом у термін до ________. 3. Заст. директора _______ , зав. канцелярією ________________________ забезпечити розробку бланків організаційно-розпорядчих та інформацій­них документів у термін до ___________ і подати до друкарні заводу. Бланки документів погодити з відділом стандартизації. 4. Начальникові друкарні ______________ друкування бланків організа­ційно-розпорядчих документів виконувати лише за наявності макетів, що складені українською мовою. 5. Заст. директора з науки ______________ забезпечити переклад роз­роблених попередніх інструкцій, положень та інших нормативних докумен­тів українською мовою в термін до _____________. 6. Контроль за виконанням цього наказу доручити заст. директора __________.   Директор заводу (підпис) Розшифрування підпису

 








Дата добавления: 2014-11-30; просмотров: 1828;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.