Контроль за виконанням умов кредитного договору
Банк зобов’язаний щомісячно, до 15 числа місяця, наступного за звітним, надавати до Національного банку за встановленою формою інформацію, підписану головою правління (ради директорів) банку, про стан виконання програми фінансового оздоровлення та вимог кредитного договору.
НБУ протягом строку дії кредитного договору не рідше одного разу на шість місяців здійснює інспекційну перевірку банку щодо виконання ним програми фінансового оздоровлення, дотримання встановлених обмежень та вимог, достатності та якості забезпечення, наданого Національному банку.
Національний банк має право застосувати відповідно до статті 73 Закону України «Про Національний банк України» та умов кредитного договору переважне і безумовне право щодо списання в безспірному порядку заборгованості з банківських рахунків, та/або достроково розірвати кредитний договір за наявності таких фактів:
· неповернення банком кредиту та процентів за користування ним у строки, що встановлені кредитним договором;
· невиконання умов договору застави;
· невиконання програми фінансового оздоровлення;
· порушення банком установлених кредитним договором та постановою Правління Національного банку про надання стабілізаційного кредиту чи зміну умов кредитного договору обмежень та вимог.
Національний банк у разі неможливості стягнення коштів з банківських рахунків, має право з дня виникнення простроченої заборгованості банку вживати заходів щодо звернення стягнення, реалізації предмета застави і задоволення вимог за кредитом, процентами за користування ним, нарахованими штрафними санкціями за рахунок коштів від його продажу до повного погашення заборгованості.
Національний банк у разі неможливості реалізації предмета застави має право залишити його за собою за його справедливою вартістю.
ТЕМА 6
ОПЕРАЦІЇ БАНКІВ З ОБСЛУГОВУВАННЯ БЕЗГОТІВКОВОГО ГРОШОВОГО ОБОРОТУ
6.1. Види та порядок відкриття поточних рахунків у національній та іноземних валютах суб’єктам господарювання.
6.2. Організація безготівкових розрахунків.
6.3 Загальні правила документообігу.
6.4. Характеристика окремих форм безготівкових розрахунків:
6.4.1. Розрахунки із застосуванням платіжних доручень.
6.4.2. Розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень.
6.4.3. Примусове списання коштів. Розрахунки платіжними вимогами.
6.4.4 Розрахунки із застосуванням розрахункових чеків.
6.4.5. Розрахунки за допомогою акредитивів.
6.5. Міжбанківські розрахунки:
6.5.1. Організація та роль міжбанківських розрахунків.
6.5.2. Система електронних платежів (СЕП) Національного банку України: суть, структурна побудова та механізм функціонування СЕП.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 836;