Фізіологія глотки.
Розрізняють участь у наступних життєво важливих функціях.
1. акті прийому їжі - ссання й ковтання
2. голосо й речеобразование
3. акт подиху
4. захисних механізмах при прийомі їжі й подиху.
Прийом їжі до перших місяців життя дитини можливий лише за допомогою акту ссання, м'яке небо в момент ссання відтягається донизу й зближається з коренем мови, що дозволяє дихати носом. Після насасивання рідини в ротову порожнину переривається ссання й подих, відбувається акт ковтання.
Тим як харчовий потік у дорослих підійде до входу в стравохід, гортань піднімається, надгортанник притискається до кореня мови й опускається, закриваючи вхід у гортань при ковтанні м'яке небо притискається до задньої стінки глотки, що виключає влучення їжі в ніс.
Мовна функція глотки складається в резонуванні звуків.
При проголошенні голосних звуків м'яке небо відгороджує носоглотку від порожнини рота. Порожнина глотки може змінювати сой обсяг і форму, м'яке небо дуже рухливе, що приводить до посилення голосу, зміні його фарбування.
Захисна функція глотки виражається в тім, що при влученні стороннього предмета відбувається рефлекторне скорочення глотки просвіт звужується, що затримує більше глибоке проникнення дратівної речовини.
У ковтку повітря продовжує зігріватися й очищатися від пилу, що прилипає до слизу, що покриває стінки глотки й разом з нею віддаляється.
Лімфоідні утворення беруть участь у виробленні імунітету, н.м виробляє інтерферон.
Ковтка, будучи иссеяна смаковими нервовими закінченнями на м'якому небі й у кореня мови виконує смакову функцію.
Дата добавления: 2014-12-09; просмотров: 951;