Практичні завдання до іспиту
1. Відобразити лінійним графіком бізнес-процес закупівлі-продажу товару у комерційно-торгівельній фірмі, який складається з операцій: закупівля товару – транспортування товару на склад фірми – зберігання на складі – пропозиція товару для продажу – відпустка товару покупцеві – оформлення розрахунків, враховуючи що ці операції виконуються без перерв. Оцінити тривалість даного бізнес-процесу на основі власних уявлень щодо тривалості окремих операцій бізнес-процесу.
2. Відобразити лінійним графіком бізнес-процес закупівлі-продажу товару у комерційно-торгівельній фірмі, який складається з операцій: 1) закупівля товару; 2) транспортування товару на склад фірми; 3) зберігання на складі; 4) відпустка товару покупцеві; 5) оформлення документів і здійснення розрахунків, враховуючі, що операції 3,4 і 5 здійснюються паралельно з перекриттям тривалості кожної попередньої операції на 50%. Оцінити тривалість даного бізнес-процесу на основі власних уявлень щодо тривалості окремих операцій бізнес-процесу.
3. Відобразити у вигляді блок-схеми, що відображає перелік підрозділів або осіб комерційно-торговельної фірми, що є виконавцями наступного бізнес-процесу: 1) пошук необхідного товару на ринку; 2) закупівля товару; 3) транспортування товару на склад фірми; 4) зберігання на складі; 5) пропозиція товару для продажу; 6) відпустка товару покупцеві; 7) оформлення документів і здійснення розрахунків.
4. Відобразити у вигляді блок-схеми взаємодію підрозділів або посадових осіб комерційно-торговельної фірми, що є виконавцями наступного бізнес-процесу: 1) пошук необхідного товару на ринку; 2) закупівля товару; 3) транспортування товару на склад фірми; 4) зберігання на складі; 5) пропозиція товару для продажу; 6) відпустка товару покупцеві; 7) оформлення документів і здійснення розрахунків.
5. Відобразити в графічній формі опис бізнес-процесу фарбування автомобілю в спеціальній камері зі вказівкою елементів опису за системою SADT.
6. Представити у вигляді мережевої моделі наступний бізнес-процес:
1) доставка сировини зі складу до виробничого цеху двома вантажівками; 2) вивантаження вантажу в цеху; 3) завантаження 6-ти переробних агрегатів для одночасної роботи; 4) вивантаження агрегатів послідовно по два агрегати разом. Оцінити тривалість циклу процесу (за власними даними).
7. Відобразити графік змінюваності оборотного запасу товару на складі, якщо його доставляють однаковими партіями 4 рази на місяць, а до торговельного залу беруть по 30 штук кожні 2 дні. Передбачити страховий запас розміром у 5 діб потреби.
8. Відобразити графік змінюваності оборотного запасу товару на складі, якщо його доставляють щодня по 200 упаковок, а продають щотижня рівними партіями. Передбачити страховий запас розміром у 6 діб потреби.
9. Яку послідовність здійснення 2-х бізнес-процесів («перший» – «другий» або навпаки) має меншу тривалість? Відомо, що процеси здійснюють 3 виконавці на трьох операціях, а тривалість операцій даних процесів наступна (у днях):
1-й процес 2-й процес
1 операція 7 3
2 операція 4 3
3 операція 2 8
Показати графік виконання даних процесів.
10. Бізнес-процес включає 4 операції, які виконуються послідовно з такими нормами часу на операції: 2; 8; 4; 6 годин. На кожній операції обробляється партія предметів у 20 штук по одній на робочому місці. Як скоротити тривалість циклу виконання даного процесу, не змінюючи норми часу виконання операцій, а лише за рахунок дроблення партії предметів? Показати у вигляді графіка.
11. На підприємстві виробляється продукція трьох типорозмірів. При цьому одна бригада виконує підготовчі роботи по всієї продукції, друга – здійснює переробку сировини, а третя – пакування готової продукції. Відвантаження продукції трьом постійним споживачам здійснює відділ збуту. Запропонуйте схему процесного управління даними виробництвом і поясніть її переваги.
12. На підприємстві виробляється 6 видів продукції. При цьому технічний відділ (ТВ) здійснює її технічну підготовку, відділ постачання (ВП) – матеріальну, виробничий цех – виготовлення, відділ збуту – відвантаження. Фінансовий відділ (ФВ) відповідає за обсяги продажів, економічний відділ (ЕВ) –за економічні результати діяльності. В межах якого з підрозділів Ви б призначили «власників» бізнес-процесів виготовлення цих 6-ти видів продукції. Запропонувати схему процесного управління цим виробництвом.
Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 827;