Структура і призначення інформаційних систем типу ВІДЕОТЕКС та ТЕЛЕКОНФЕРЕНЦІЇ
В основі найпростішого відеографічного обслуговування лежить ідея розширення рамок застосування звичайного телевізора, перетворення його в домашній термінал. Якщо технічно це виявляється можливим, то тоді інше досягається за допомогою вже розробленої техніки.
Нехай телевізійний приймач модифікований або ж має спеціальний адаптер, який дозволяє підключити до нього клавіатуру і модем, що зв'язує телевізор (або термінал) із телефонною мережею. Для накопичення інформації в системі організується база даних на міні-комп'ютері, що має також вихід у телефонну мережу. В результаті власник такого модифікованого телевізора може в діалоговому режимі працювати з базою даних та одержувати інформацію, яка його цікавить (часто довідкового характеру) з бази даних (мал. 27).
Крім одержання інформації користувач може мати свій файл у базі даних і зберігати там необхідну йому інформацію оперативного характеру. І нарешті, користувач має можливість пересилати повідомлення у файл іншого користувача, реалізуючи натуральним чином ідею електронної пошти.
Прямий та зворотній канали в такій системі звичайно мають різноманітну швидкість передачі: інформація від користувача передається повільно, а від бази даних -порівняно швидко.
Для одержання довідкової інформації користувач вступає в діалог із комп'ютером: комп'ютер системи запитує у користувача номер його розрахункового рахунку, потім його пароль, після чого висвітлює на екрані перелік послуг, що надаються системою. Користувач вибирає область, що його цікавить, методом питань і відповідей знаходить потрібний йому матеріал.
Конкретне системне втілення ідеї відеографічного обслуговування знайшли в системі Відеотекс, що одержала визнання Міжнародного консультативного комітету по телефонії і телеграфії.
Система Відеотекс є орієнтованим на споживача інтерактивним інформаційним видом обслуговування. Це автоматизована довідкова служба, в котрій інформаційний обмін між відеотерміналами та інформаційним центром відбувається в діалоговому режимі, тобто в режимі запит - відповідь.
Кінцевий пункт користувача системи Відеотекс може оснащатися кольоровим дисплеєм із клавішною панеллю і телефонним апаратом. Ця техніка дозволяє користувачу через телефонну мережу звертатися до послуг інформаційної бази даних і на екрані дисплея одержувати потрібну інформацію. Крім того, користувачу надається спеціально виділений у системі комп'ютер, призначений для виконання приватних обчислювальних робіт.
Система Відеотекс дає можливість:
- одержувати різноманітну довідкову інформацію на прохання користувача;
- мати персональний файл (досьє) у пам'яті комп'ютера;
- переглядати спортивні змагання;
- користуватися відеоіграми та освітніми програмами по різноманітних дисциплінах;
- резервувати квитки на всі види транспорту.
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 817;