Розділ 6. ПРИБЛИЗНА ТЕМАТИКА КУРСОВИХ РОБІТ З ТЕОРІЇ І МЕТОДИКИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

 

I. ТЕМИ КУРСОВИХ РОБІТ ТЕОРЕТИЧНОГО ХАРАКТЕРУ

Активізація діяльності учнів 5-7 класів на уроках фізичної культури.

В роботі необхідно в першу чергу розкрити питання формування стійкого інтересу до занять фізичними вправами. Далі вказати на прийоми активізації діяльності учнів в процесі занять фізичною культурою. Сюди слід віднести такі прийоми, як самооцінка, взаємонавчання, оцінка діяльності товариша, навчання без попереднього показу, прийоми самоконтролю, прийоми інформування, метод попереднього «відчуття» руху та ін.

Важливе місце в роботі повинно зайняти питання виховання ініціативи, самостійності і творчого відношення до процесу фізичного виховання учнів. Показати значення прийомів наочності, застосування технічних засобів, домашні завдання і їхня перевірка, контрольні роботи, опитування, теоретична підготовка, алгоритмізація навчання.

У висновках бажано дати свої рекомендації по даній темі, визначити ефективність тих чи інших прийомів активізації може бути доказана експериментально.

 

2. Забезпечення індивідуального підходу на уроках фізичної культури до учнів різних вікових груп

.

В основу виконання даної теми роботи повинно лягти питання, реалізація принципу доступності і індивідуалізації процесу фізичного виховання. Автору необхідно розкрити технологію здійснення процесу індивідуалізації навчання фізичних вправ та виховання фізичних якостей учнів молодших, середніх та старших класів. Насамперед – це підбір засобів і методів з урахуванням стану здоров’я та рівня фізичної підготовки. Поряд з цим в роботі треба зазначити, як можна здійснювати індивідуальний підхід в залежності від зацікавленості школярів до засвоєння різних варіативних модулів шкільної програми.

Робота повинна бути ілюстрована прикладами із досвіду роботи вчителів фізичної культури.

 

3. Здоров’язберігаючі технології на уроках фізичної культури школярів різних вікових груп

Насамперед в роботі необхідно показати, значення та сутність здоров’язберігаючих технологій, що можуть використовуватися в процесі вивчення різних варіативних модулів програми з фізичної культури школярів різних вікових груп.

Окремо слід розкрити питання використання окремих технологій в залежності від завдань уроку, типу, вікових особливостей учнів. Надати комплекси вправ та визначити дозування навантаження. Розкриваючи питання про використання засобів здоров’язберігаючих технологій вчання, слід показати їх ефективність в справі активізації діяльності учнів.

Роботу треба ілюструвати.

 

4. Особливості оцінювання учнів різних вікових груп на уроках фізичної культури

В даній роботі в першу чергу необхідно відмітити значення оцінювання учнів на уроках фізкультури як засобу, що формує стійкий інтерес до предмету, стимулює осмислений підхід учнів до оволодіння знаннями, вміннями і навиками.

Важливо показати вміння використовувати оцінку як засіб виховання школярів у контексті сучасних вимог (бонусні бали, тематичне оцінювання тощо), що є елементом педагогічної майстерності.

Вказати на те, що оцінювати діяльність учнів можна усно і оцінкою, вираженою в балах. Оцінка – це показник успіхів і невдач учня в його навчанні, а тому оцінка повинна бути обов’язково об’єктивною. Індивідуальний підхід в оцінюванні учнів – необхідна умова в роботі вчителя. Формальне відношення вчителя до оцінки результатів навчальної діяльності учнів – одна з головних причин небажання вчителя.

Роботу слід ілюструвати прикладами з особистого досвіду та досвіду передових учителів з фізичної культури.

 

5. Методика виховання швидкісних якостей в учнів








Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 1874;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.