Цілі та структура фінансової програми
В процесі підготовки фінансової програми використовується програмний продукт, що являє собою комплекс пов’язаних між собою електронних таблиць[1]. Коригування будь-якого екзогенного показника в одній з таблиць автоматично веде до зміни параметрів в інших таблицях.
Екзогенні показники фінансової програми – це зовнішні дані, які внесено до таблиць як вхідна інформація на основі офіційних прогнозних документів. Ці дані відрізняються від розрахункових ендогенних цифр тим, що в таблицях їх подано у підкресленому вигляді.
В таблиці 1 наводяться підсумки розробки фінансової програми по Україні; в таблиці 2 – платіжний баланс; в таблиці 3 подано розрахунок ВВП; в таблиці 4 представлено фінансування державного сектора, а в таблицях 5 і 6 подається монетарний огляд по Україні; в таблиці 7 висвітлено рахунки Національного банку України; таблиця 8 містить монетарний огляд по комерційних банках.
В таблиці 9 представлено основні макроекономічні показники за базовий період та їх прогнозні значення на середньострокову перспективу, а саме: ВВП, індекси цін, грошова база та грошова маса, грошовий мультиплікатор, рівень монетизації та швидкість обертання грошей. Основною для прогнозування монетарних показників на рік є кількісне рівняння обміну.
В таблиці 10 на основі платіжного балансу, а також графіків зовнішніх платежів і надходжень розраховуються валові та чисті міжнародні резерви. Ці прогнози є вхідною інформацією як для платіжного балансу (таблиця №2), так і для монетарних оглядів (таблиці 6, 7).
В таблиці 11 розраховується фінансування дефіциту бюджету на прогнозний період. Вхідною інформацією для цього є дані таблиці 10, а також деякі припущення стосовно банківського та небанківського фінансування дефіциту бюджету. Отримані прогнози є вхідною інформацією як для бюджетних таблиць 4,5, так і для таблиць монетарного огляду 6,7,8.
На окремому аркуші ШАБЛОН розміщено матрицю для внесення показників базисної програми та їх балансування. Матриця значень є формою подання узгоджених показників фінансової програми. Поруч з матрицею розміщено позначки (літери) варіантів відповідей на контрольні питання лабораторної роботи.
В процесі розробки фінансової програми вирішуються наступні завдання. Перше – з’ясування спрямованості фінансових потоків в економіці, їх кількісна визначеність та оцінка впливу на макроекономічні параметри, такі як стан платіжного балансу, рівень заборгованості, достатність валютних резервів тощо.
Друге – визначення цільових показників програми. В даній лабораторній роботі цільовий орієнтир є складовою індивідуального завдання, яке доводиться кожному студенту. Воно полягає у визначенні шляхів досягнення саме індивідуально визначеного орієнтиру. Дана обставина пояснюється специфікою лабораторної роботи, яка є засобом модульного контролю і має певні часові обмеження.
Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 833;