ВИСНОВКИ
В першому підрозділі роботи було дане визначення конкурентоспроможності, розглянуті методи забезпечення. Подана характеристика різних ринків з точки зору існування конкуренції. Розглянуто доцільність управління конкурентноздатністю на засадах стратегічного менеджменту.
Конкурентоспроможність – це наявність внутрішніх та зовнішніх факторів, які відображають відповідність підприємства вимогам конкурентного середовища та можливість збуту його продукції.
Конкурентостійкість – це можливість підприємства втримати свою нішу на ринку товарів та/або розширити її.
Конкурентноздатність та конкурентоспроможність вважають синонімічними поняттями, вони мають певні спільні риси, але також існують відмінності. Конкурентноздатність відображає майбутні можливості виживання на ринку, а конкурентоспроможність відображає сучасне положення підприємства.
В другому підрозділі роботи ми визначили сутність виробничого менеджменту.
Практика управління виділяєтри основних етапи розвитку виробничого менеджменту.
1 етап: становлення капіталістичних мануфактур, фабрикою керує сам власник, а як загальний регулятор виробництво виступає стихійний механізм ринку.
2 етап: стадія „великого” машинного виробничого управління відокремлюється від капіталу – власності. Управляти починають найняті керівники, що компетентні в прийнятті управлінських рішень.
3 етап:характеризується формуванням спеціального інституту професійних організаторів виробництва - менеджерів, впровадженням у процес управління сучасних технічних засобів, способами державного втручання в економіку.
Сфера застосування операційного менеджменту ширше, ніж виробничого, оскільки передбачає управління у будь – якій підприємницькій діяльності
У другому та третьому розділах роботи ми було виконано розрахунки попиту на товар та на складовий елемент в ньому. Також були розраховані декілька варіантів планів виробництва і обраний найкращій.
Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 941;