Організація графічної інформації в EXCEL. Excel надає великі можливості для графічного зображення даних
Excel надає великі можливості для графічного зображення даних. Для аналізу даних, записаних у вигляді таблиці, потрібно багато часу. Графічне зображення табличних даних дає змогу суттєво пришвидшити цей процес. Інструментом такого зображення в Excel є діаграми. За допомогою діаграм можна унаочнити основні властивості та співвідношення даних конкретної таблиці.Діаграма може будуватись на активному листі або на новому. Для побудови діаграм використовується Майстер діаграм, який має 4 кроки, для кожного з яких виводиться своє вікно діалогу. При редагуванні діаграм їх необхідно спочатку виділити.
Основні компоненти плоскої діаграми: область діаграми; область побудови; назва діаграми; вісь X та вісь Y; назви осей; ряди даних; мітки даних; легенда (ключ легенди та елемент легенди).
В Excel є 15 типів діаграм. Розглянемо основні з них.
Гістограмипорівнюють значення кількох рядків споріднених даних. Окремі значення зображаються як вертикальні стовпці. Існують три основних види гістограм, які різняться методами порівняння даних:
- гістограми, які порівнюють абсолютні значення даних;
- гістограми з накопиченням, що показують як співвідношення окремих рядків даних, так і тенденції зміни сумарного значення всіх рядків;
- нормовані гістограми, які показують внесок кожного ряду в сумарне значення.
Лінійні діаграми відрізняються від гістограм лише тим, що значення в них зображаються горизонтальними смутами. Лінійні діаграми використовують тоді, коли потрібно зробити акцент на значення рядів даних (гістограми акцентують увагу на зміні значень рядів у часі).
Графіки, як і гістограми, показують тенденції зміни з часом значень рядів даних. При цьому значення відображаються точками. Крім того, ці точки з'єднуються лініями, отриманими за допомогою лінійної інтерполяції. Так само як гістограм графіки є з абсолютними значеннями, з накопиченням та нормовані.
Діаграми з областями утворюються з графіків таким способом. Лінії даних на графіку є межами ділянок діаграми з областями. Кожна ділянка розфарбовується певним кольором.
Кругова діаграма показує співвідношення значень єдиного рядку даних. При цьому значення зображуються як сектори круга.
Кільцева діаграма - це різновид кругової діаграми, призначений для зображення даних кількох рядів. Кожному ряду відповідає кільце, а внескові конкретного значення в загальну суму ряду - сегмент кільця.
Точкові діаграми використовують для графічного зображення залежності кількох рядів даних від фіксованого ряду, який утворює вісь абсцис. При цьому залежностіможуть зображатись як послідовностями точок, так і інтерполяційними лініями. Точкові діаграми схожі на діаграми-графіки.
Кулькові діаграми є різновидом точкових діаграм, їх використовують тоді, коли потрібно зобразити залежність між трьома параметрами. При цьому значення третього параметра визначає величину маркера даних (розмір кульки).
Для створення нових діаграм зазвичай використовують Мастер диаграмм, який можна викликати командою Вставка—Диаграмма... або кнопкою Мастер диаграмм з панелі інструментів Стандартная. Зауважимо, що перед запуском Мастер диаграмм доцільно виділити дані (значення та категорії), за допомогою яких потрібно побудувати діаграму.
Працюючи з Мастер диаграмм, інформацію про діаграму вводять у чотири етапи (кроки), кожному з яких відповідає певне діалогове вікно.
1. Дати визначення бази даних та СУБД, назвати основні функції СУБД. Навести класифікацію моделей баз даних.
Відповідь:
Процес розв’язання будь-якої задачі на комп’ютері представляє собою обробку даних за заданим алгоритмом. Дані, як вам вже відомо, можуть бути різних типів: числа, тексти, дати, телефони і т. ін. Тривалий час для рішення задач використовувалися кожен раз свої дані, але вони могли бути однаковими для різних задач, тому дублювалися, що було нераціонально з точки зору використання пам’яті комп’ютера. В 60-х роках ХХ ст. з’явилися бази даних (БД), які усунули ці недоліки.
База даних - це єдине, централізоване сховище даних певної предметної області (наприклад, школа, район, підприємство), до якої мають доступ багато програм за допомогою СУБД. Приклади БД: журнал студентської групи, бібліотечний каталог, записна книжка…
СУБД - система управління базою даних - це спеціальний пакет програм, що забезпечує створення, супроводження i використання баз даних багатьма користувачами.
Дата добавления: 2014-12-02; просмотров: 1543;