Буріння на морських акваторіях.
Першочергові дії виробничого персоналу при виникненні відкритого фонтана:
- зупинити двигуни внутрішнього згорання (ДВС);
- відключити силові і освітлювальні лінії електроживлення;
- відключити електроенергію в загазованій зоні;
- згасити технічні і побутові топки, що знаходяться поблизу свердловини;
- припинити в газонебезпечній зоні всі вогняні роботи, куріння, а також інші дії, які можуть викликати іскроутворення;
- знеструмити всі виробничі об'єкти (трансформаторні будки, СКН і т.д.), які мо-гут опинитися в газонебезпечній зоні;
- оповістити керівництво підприємства, протифонтанну службу і пожежну охорону про виникнення відкритого фонтану;
- припинити рух на прилеглих до свердловини дорогах, встановити застережливі знаки і пости охорони;
- припинити всі роботи в небезпечній зоні і негайно віддалитися за її межі;
- при можливому переміщенні загазованості на інші об'єкти або населені пункти прийняти заходи по своєчасному сповіщенню працівників і населення.
Контрольні питання:
• Які можливості аварії з наземним устаткуванням?
• Які можливості аварії, що пов’язані з падінням у свердловину сторонніх предметів ?
• Перечисліть основні причини виникнення аварій з геофізичними
приладами.
• Основні заходи попередження аварій з буровими вежами.
• Перечисліть основні причини виникнення відкритих фонтанів.
• Основні заходи попередження виникнення відкритих фонтанів.
• Перечисліть основні методи ліквідації фонтанів.
• Яка мета торпедування бурильного інструменту?
• Технологія забурювання другого стовбуру свердловини.
Буріння на морських акваторіях.
Бурова платформа (анг. drilling platform; нім. Bohrplattform, Bohrinsel; франц. echafaudage de forage) - установка для буріння на акваторіях з метою розвідки або експлуатації мінеральних ресурсів під дном моря.
Морська стаціонарна платформа (МСП) (рос. морская стационарная платформа (МСП); англ. off-shore fixed platform; нім. Offshore-Stationarplattform f) – гідротехнічна споруда для буріння та експлуатації нафтових і газових свердловин на морі. Складається із декількох опорних блоків, які встановлюються і закріплюються забивними палями на дні моря. На верхній палубі встановлюється бурове та експлуатаційне обладнання.
Значні перспективи в видобуванні нафти і газу на території Украіни пов’язані з шельфовими зонами Чoрного та Азовського морів, зусереджено, за геологічними прогнозами, біля 40% запасів нафти, газу, газоконденсату. Відкриті газові родовища на Чорному та Азовському морях вже істотно впливають на енергетичне забеспечення народного господарства України.
На даний час в промисловості на шельфі Чорного моря знаходиться чьотири родовища: Голіцинське, Штормове, Шмідта, і Архангельске. Прогнозні ресурси вуглеводню шельфу Чорного моря оцінюються в 550 млн.т. і Азовського моря – 366 млн.т. умовного палива. На півнично – західному шельфі Чорного моря геофізичними методами виявлено біля сорока структур. У фонді підготовлених до глибокого буріння знаходиться дванадцять структур. На Азовському морі виявлено двадцять одна структура і підготовлено до глибокого буріння дванадцять структур.
Для проведення геологорозвідувальних робіт, експлутаційного буріння свердловин, для організації видобутку нафти і газу використовуються різні морські споруди : стаціонарні платформи (МСП), самопідйомні плавучі бурові установки (СПБУ), напівзанурені плавучі установки (НЗПУ), занурені бурові установки (ЗБУ), плавучі бурові установки (ПБУ) , а також бурові судна (БС).
Видобуток газу в 2005 році доведено до 10 млрд.м3 в рік. До того ж великі перспективи пов`язані з розвідкою і подальшою експлуатацією нафтових родовищ на шельфі Чорного і Азовських морів.
Рисунок 15.1 – Експлуатаційна стаціонарна бурова платформа:
1 - бурова вежа; 2 - вантажний кран; 3 - стелаж для труб; 4 - житловий блок; 5 - бункери для порошкоподібних матеріалів; 6 - компресорні станції; 7 - трубопроводи продукції свердловин; 8 - насосно-турбінний блок; 9 - комплекс устаткування для підготовки нафти і газу; 10 - блок спалювання газу; 11 - газовихлопи дизель-генератора
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 1572;