Заклинювання корпусу турбобура.
Різьби у вузлах турбобура зриваються і відкручуються внаслідок недостатнього кріплення їх у процесі збирання, порушення правил експлуатації і ремонту турбобурів.
Ніпель відкручується у разі заклинювання вала турбобура шматками шламу, сторонніми металевими предметами, через набухання гумової обкладки і внаслідок зігнутості вала. До руйнування різьбових з'єднань турбобура призводять осьові вібрації. Злам корпусу турбобура відбувається переважно по різьбі. В односекційних турбобурах основні поломки відбуваються в місцях з'єднання верхнього перехідника з корпусом, а у багатосекційних — у з’єднувальних перехідниках, причому кількість поломок в останньому випадку є значно більшою, ніж у односекційних. Злами носять утомний характер.
Злам вала турбобура відбувається:
- на його верхній різьбі під роторну гайку і контргайку;
- у промивних вікнах;
- у місцях переходу з основного діаметра на діаметр під п'яту;
- в упорі втулки нижньої опори у вал.
Односекційний турбобур відкручується від бурильної колони переважно через те, що реактивний момент у нього в 2—3 рази менший, ніж у багатосекційних турбобурів.
Корпуси турбобура заклинюються шматками твердих порід, металевими предметами, які потрапили у свердловину внаслідок аварії, що сталася раніше.
4.2. Попередження аварій з вибійними двигунами
Ефективне використання турбобурів залежить від поєднанням їх розмірів з розмірами доліт. Зменшення діаметра турбобура значно знижує енергетичні параметри його характеристики і веде до швидкого розвитку втомлюваності металу.
Турбобури і електробури відправляють на бурову з паспортами та інструкцією з експлуатації після регулювання і закріплення всіх різьбових з'єднань.
Для запобігання пошкодженню турбобури і електробури транспортують з опорою не менше ніж на трьох точках, рівновіддалених один від одного, при нагвинчених запобіжних ковпаках. Навантаження і розвантаження двигунів має бути механізованим, здійснюватися без ударів об тверді предмети. Транспортувати турбобури волоком і скидати їх під час розвантаження неприпустимо.
Перед спуском у свердловину у турбобура треба перевірити:
− легкість і плавність запуску;
− величину осьового люфта — забороняється спуск турбобура, який має осьовий люфт понад 4 мм для безшпиндельних турбобурів, 5мм — для шпиндельних і 6 мм — для високомоментних турбобурів;
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 799;