КНБК повинна відповідати компоновці, вказаній в ГТН і РТК.
При потребі переходу на більш жорстку компоновку, її жорсткість збільшувати поетапно, але не більше ніж в 1,2 рази у порівнянні з попередньою. При цьому потрібно врахувати, що перший спуск зміненої КНБК треба проводити на пониженій швидкості, не допускаючи посадок і затягнень;
• категорично забороняється спуск колони з посадками. При появленні посадок до 30—50 кН, спуск призупинити, інструмент із зони затягувань підняти не менше ніж на довжину ведучої труби, а весь інтервал акуратно проробити.
3) в результаті падінням сторонніх предметів або кусків породи
Для попередження попадання в свердловину сторонніх предметів необхідно:
• використовувати справний інструмент для проведення СПО (елеватори, машинні ключі, ключі АКБ-3М, ПКР, сікач, молоток тощо);
• підтримувати центрування вежі та ротора щодо гирла свердловини і штопорити вкладиші ротора;
• скріпляти болтами роторні затискувачі ведучої труби;
• на гирлі свердловини потрібно встановити пристрій для попередження попадання сторонніх предметів у свердловину і обтирання труб від бурового розчину під час їх піднімання.
Від заклинювання колони труб сторонніми предметами можуть допомогти встановлені на гирлі найпростіші пристрої для попередження попадання цих предметів у свердловину — від витирачів до спеціальних гумових манжет.
Для очищення вибою від накопиченого там металу рекомендується опускати магнітний уловлювач або вибійний фрезер із шламоуловлювачем не рідше ніж через 300 м проходки у породах середньої твердості і через 100 м — у твердих породах, а також після розбурювання башмаків опущених колон.
Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 752;