Шляхи потраплянні отрути в організм людини
|
|
|
|
Основними ознаками отруєння є порушення дихання, свідомості, серцевої діяльності, блювання, пронос, біль у животі.
Одним із поширених джерел харчових отруєнь можуть бути продукти, заражені деякими мікробами, які виділяють сильні токсини. Перш за все – це збудник ботулізму, якій розвивається без доступу кисню у консервованих продуктах. Після звичайного для будь-якого харчового отруєння початку (блювання, пронос, біль у животі), за декілька годин розвивається порушення мови, ослаблення зору, утруднення ковтання. Також широко розповсюджені харчові отруєння, що викликані стафілококом. Ці бактерії швидко розмножуються у молочних продуктах, тістечках, паштетах, копчених продуктах.
Розвиток бактерій відбувається в продуктах харчування при їх неправильному зберіганні, перевищенні терміну придатності до використання тощо. При отруєнні харчовими продуктами, особливо м’ясними, симптоми отруєння виникають через 4-48 годин. Захворювання починається гостро: підвищується температура тіла, з’являється озноб, нудота, біль у животі, блювання, пронос. Велику небезпеку при отруєннях являє зневоднення організму.
Схема надання першої допомоги:
· негайно викликати лікаря;
· промити постраждалому шлунок: дати випити 5-6 стаканів холодної води, натиснути на корінь язика і викликати блювання (повторити процедуру декілька разів);
· дати випити міцного несолодкого чаю;
· при проносі зробити клізму;
· дати активованого вугілля (4-5 таблеток);
· якщо хворий непритомний, а блювання не проходить, необхідно повернути його голову набік та слідкувати, щоб блювотні маси не потрапили у дихальні шляхи (вчасно видаляти їх з ротової порожнини).
Неприпустимо:
· викликати блювання, якщо потерпілий знаходиться у непритомному стані;
· використовувати для промивання шлунку навіть слабкі розчини кислот чи лугів;
· давати пити молоко, якщо причина отруєння не відома;
· давати пити алкоголь.
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1590;