Міжнародний кредит

Міжнародний кредит – це позика капіталу в товарній або грошовій формі, яка надається кредитором однієї країни дебітору іншої країни на умовах терміну, вартості, повернення і забезпечення.

Сутність міжнародного кредитування розкривається в його функціях та формах перерозподілу ресурсів між країнами з метою: більш прибуткового використання; прискорення процесу реалізації у світовому масштабі; розширення відтворення.

Функції міжнародного кредиту: забезпечення перерозподілу між країнами фінансових і матеріальних ресурсів, що сприяє їх ефективному використанню; збільшення нагромадження в межах всього світового господарства за рахунок використання тимчасово вільних грошових коштів одних країн для фінансування капіталовкладень в інших країнах; прискорення реалізації товарів у світовому масштабі.

Фактори поширення кредитних відносин у міжнародній сфері: інтернаціоналізація виробництва і капіталу; активізація міжнародних економічних звўязків; зміцнення позицій ТНК; науково-технічна революція, досягнення у сфері комунікаційних технологій.

Різноманітність форм та видів міжнародного кредиту в найзагальніших рисах можна класифікувати за кількома головними ознаками, які характеризують окремі сторони кредитних відносин.

Форми міжнародного кредиту:

1. За цільовим призначенням: зв'язані кредити — надаються на конкретні цілі, обумовлені в кредитній угоді.Вони можуть бути: комерційні, проміжкові. Фінансові кредити — це кредити, які не мають цільового призначення і можуть використовуватися позичальниками на будь-які цілі.

2. За загальними джерелами:Внутрішні кредити — це кредити, що надаються національними суб'єктами для здійснення зовнішньоекономічної діяльності іншим національним суб'єктам.Іноземні (зовнішні) кредити — це кредити, що надаються іноземними кредиторами національним позичальникам для здійснення зовнішньоекономічних операцій.Змішані кредити — це кредити як внутрішнього, так і зовнішнього походження.

3. За формою кредитування: Товарні кредити — міжнародні кредити, що надаються експортерами своїм покупцям у товарній формі з умовою майбутнього покриття платежем у грошовій чи іншій товарній формі.Валютні (грошові) кредити — кредити, надані у грошовій формі: у національній або іноземній валюті.

4. За формою забезпечення: Забезпечені кредити — кредити, забезпечені нерухомістю, товарами, документами, цінними паперами, золотом та іншими цінностями як заставою.

Застава товару для одержання кредиту здійснюється в трьох формах: тверда застава (певна товарна маса закладається на користь банку);- застава товару в обігу (враховується залишок товару відповідного асортименту на певну суму);застава товару в переробці.

 

 








Дата добавления: 2014-12-21; просмотров: 707;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.