Клас Ліліопсиди – Liliopsida
Зародок з 1 сім`ядолею. Листки з паралельним жилкуванням, рідше - дугоподібне. Листки звичайно не розчленовані на черешок і пластинку. Провідна система стебла звичайно складається з багатьох окремих провідних пучків без камбію. У флоемі немає паренхіми. Звичайно немає ясної диференціації кори і серцевини. Мичкувата коренева система. Звичайно трави, іноді вторинні деревоподібні форми. Квітки звичайно 3-членні.
Порядок Лілієцвіті (Liliales)
Родина Лілійні (Liliaceae)
Багаторічні рослини з цибулинами, бульбоцибулинами або кореневищами, рідше дерев`янисті форми (в тропіках і субтропіках) з деревоподібними стовбурами. Квітки двостатеві, актиноморфні, зібрані в китиці, волоті, зонтик, колос тощо, або поодинокі. Маточка з 3 плодолистиків, 3-гнізда зав`язь, стовпчик один, рідше 3. Плід - коробочка або ягода.
Невелика родина (500 видів). Поширена в помірних і субтропічних областях.
Родина Цибулеві (Alliaceae)
Охоплює близько 750 видів широко поширених. Суцвіття зонтикоподібні (цимозні). Листки соковиті, м`ясисті, труб-часті, жолобчасті або плескуваті. Характерний різкий специфічний запах, зумовлений наявністю в тканинах часникової ефірної олії. Вони багаті на антибіотики, які відкрив і докладно дослідив радянський вчений Б. П. Токін, назвавши їх фітонцидами.
Родина Злаки Poaceae
· Переважно трав’янисті рослини, 10000 видів рідше деревоподібні (бамбуки), з додатковими мичкуватими коренями і кореневищами. В Україні зростає близько 500 видів.
· Стебла прості, рідше розгалужені, тонкі, циліндричні, з вузлами і порожнистими (в більшості злаків) міжвузлями.
· Листки чергові, розміщені дворядно з лінійною пластинкою і довгою піхвою, що охоплює стебло; на межі між піхвою і пластинкою є язичок у вигляді плівчастого виросту або війок.
· Суцвіття верхівкове, рідше пазушне, складене з колосків, що зібрані у волоть, китицю, складний колос, султан або початок.
· Плід – суха однонасінна зернівка, в якої насінина зростається з оплоднем (оболонкою плода), рідше плід ягодопо-дібний (у деяких бамбуків).
· За типом кущіння злаки поділяють на 3 групи: кореневищні (пирій повзучий, очерет), щільнокущові (ковила); нещільнокущові (грястиця збірна).
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 827;