Плауноподібні

Давні рослини. Ймовірно масово росли у пізньому палеозої.Сучасні рослин – трав'янисті. Викопні – деревоподібні. Найбiльша концентрацiя видiв спостергається у Пiвденнiй Америцi та на Антильських i Багамських островах, де вони ростуть як епiфiти у вологих i тiнистих лiсах. В Євразiї плауни поширенi переважно в свiтлохвойних (соснових) лiсах, по берегам рiчок.

Найпоширенiший рiд плаун (Lycopodium) i нараховує вiн близько 400 видiв.

Спорофіт. Стебло вкрите дрібними листками. Корені (додаткові) відходять від кореневища, або від своєрідного орга-на – корененосця – ризофора.Стебло і корені дихотомічно галузяться.

Листки з однією жилкою.Спорангії розташовані на поверхні спорофілів, або на осі. Спорофіли утворюють споро-носні зони або зібрані у колоски – стробіли. Спори однакові або різні.

Гаметофіт. У рівноспорових – підземний або напівпідземний, м'ясистий, 2-20 мм завдовжки, двостатевий, веде сап-рофітний спосіб життя, дозріває протягом 1-15 років. У різноспорових – одностатеві, розвиваються протягом кількох тиж-нів, не виступають або лише частково виступають під час дозрівання за межі оболонки спори. Статеві органи – антеридії і архегонії. Яйцеклітина запліднюється дво- або багатоджутиковими сперматозоїдами при наявності води.








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 632;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.