Характеристика кон’юнктури ринку праці

Кон'юнктура ринкуце співвідношення попиту і пропозиції праці на даний період, яке визначає ставки заробітної плати на конкретні види праці та рівень зайнятості населення.

Виділяють три типи кон'юнктури: трудодефіцитна, коли на ринку праці спостерігається неста­ча пропозиції праці; ♦ трудонадлишкова, коли існує велика кількість безробітних і відповідно надлишок пропозиції праці; ♦ рівноважна, коли попит на працю відповідає її пропозиції. Кожен тип ринкової кон'юнктури, властивий тому чи іншому регіонові або сфері прикладання праці, утворює в сукупності за­гальний ринок праці в країні. Співвідношення попиту на робочу силу та її пропозиції скла­дається під впливом конкретної економічної і соціально-полі­тичної ситуації, зміни ціни робочої сили (оплати праці), рівня ре­альних доходів населення. Залежність цих величин графічно зо­бражена нарис (намалювати малюнок попиту і пропозиції). У міру зниження рівня реальної заробітної пла­ти (ціни робочої сили) попит на робочу силу з боку роботодавців і, від­повідно, зайнятість зростають. Зростання реальної заробітної плати супроводжується збільшенням пропозиції робочої сили. У точці перети­ну цих кривих попит і пропозиція робочої сили збігаються, тобто ви­никає рівновага на ринку праці. Якщо Ціна робочої, сили вища від рів­новажної, має місце безробіття, якщо нижча — дефіцит працівників. На практиці загальна і структурна рівновага попиту і пропо­зиції робочої сили практично є недосяжними. Кон'юнктура рин­ку праці безпосередньо впливає на ціну робочої сили.








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 950;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.