Облаштування перехрещень у різних рівнях

Перехрещення міських вулиць і доріг у різних рівнях дозволяють, якщо не вирішити повністю, то, принаймні, зменшити гостроту таких проблем, як недостатня пропускна здатність перехрестя, надмірні витрати часу і низька безпека руху на ньому. Необхідна пропускна здатність на такому перехрещенні забезпечується за рахунок рознесення прямих потоків на різні рівні і будівництва з'їздів для потоків, які повертають. Це дозволяє усунути тривалі зупинки, черги автомобілів, а також зменшити транспортні витрати на автомобільні перевезення. Більш висока (у порівнянні з перехрещеннями в одному рівні) безпека руху забезпечується за рахунок виключення перехрещення на найбільш завантажених напрямках.

Вартість перехрещень у різних рівнях дуже висока. Основні витрати пов'язані з будівництвом головної транспортної споруди (тунелю чи естакади). Крім того, великих витрат вимагає розміщення цієї споруди на території міста (відводяться величезні земельні ділянки) і будівництво з'їздів. Вартість різних варіантів однієї транспортної розв'язки може сильно відрізнятися залежно від повноти розв'язки і рівня забезпечення безпеки руху. Чим вище транспортне навантаження на перехрещення, тим більших розмірів повинна бути транспортна розв'язка. ЇЇ економічна доцільність визначається порівнянням витрат на будівництво з економією за рахунок зменшення витрат від затримок транспорту і ДТП на перехресті.

Перехрещення класифікують за повнотою розв'язування потоків, які повертають: за числом рівнів перехрещення і схемою організації лівоповоротного руху.

За повнотою розв'язування потоків перехрещення, що повертають, бувають повні й неповні. Повними називають ті, на яких відсутні конфліктні місця, кожний з потоків руху повертає по окремому з'їзду. При відсутності хоча б одного з лівоповоротних з'їздів перехрещення відноситься до неповних і має потенційно небезпечні місця (рис. 10.4).

 

 

Рис. 10.4 - Неповні перехрещення в різних рівнях:

а, б – ромб; в – неповний «лист конюшини»; г, д – поліпшений «лист конюшини».

За числом рівнів перехрещення розділяють на розв'язки в двох, трьох і чотирьох рівнях. Найбільш поширені розв'язки в двох рівнях. Транспортна розв'язка в трьох рівнях має у 2,5—3,0 рази дорожчу вартість ніж розв'язки в двох рівнях.

За схемою організації лівоповоротного руху перехрещення в різних рівнях поділяють на розв'язки з петлеподібними лівоповоротними з'їздами типу «лист конюшини»; напівпрямими і прямими лівоповоротними з'їздами; розв’язки складного членування, на яких може бути більше трьох рівнів (рис. 10.5—10.8).

Найбільше поширення на автомобільних дорогах і в містах одержали неповні перехрещення. З повних перехрещень найбільш поширені розв'язки типу «лист конюшини».

 

Рис. 10.5 - Повні перехрещення в різних рівнях:

а – «лист конюшини»; б – те ж, з перехідно-швидкісними смугами, в – обтиснутий «лист конюшини»

 

 

Рис. 10.6 - Повні перехрещення в різних рівнях з напівпрямими або прямими лівоповоротними з’їздами

 

 

Рис. 10.7 - Транспортні розв'язки з розподільними кільцями

 

 

 

Рис. 10.8 - Повні примикання:

а – з прямими лівоповоротними з'їздами; б – типу «труба»








Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 1073;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.