Мета та завдання навчальної дисципліни

 

1.1.Метою викладання навчальної дисципліни «Кримінології» є формування у студентів рівня знань, вмінь та навичок, що дають змогу фахівцю за кваліфікацією «бакалавр» виконувати професійну роботу на посадах, передбачених Державним класифікатором професій, зокрема, спеціаліста державної служби, помічників суддів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юрисконсультів, секретарів суду, спеціаліста з оперативно розшукової діяльності, інспектор міліції, інспектор внутрішньої служби. Освоєння навчальної програми дисципліни дозволяє виконувати посадові виробничі функції та типові задачі правозастосовної діяльності і запобігання кримінальним правопорушенням, забезпечено змістовними модулями програми. Опанування навчальною програмою з кримінології дозволяє бакалавру з права здійснювати окремі види професійної діяльності , що передбачені Державним класифікатором видів економічної діяльності: діяльність у сфері права - К. 74.11; діяльність державних виконавців, слідчих - К. 74.11.2; слідча діяльність і забезпечення безпеки - К. 74. 60.0; діяльність судів - К. 75.23.1; діяльність органів прокуратури - К. 75.23.2; охорона і забезпечення громадського порядку - К. 75.24.1.

1.2.Основними завданнями вивчення дисципліни «Кримінологія» є формування у студентів системи теоретичних знань про основні положення кримінології та навичок кримінологічної діяльності: отримання знання щодо злочинності як соціального явища, оволодіння основами методів збору та обробки кримінологічної інформації, формування уявлення про механізм індивідуальної злочинної поведінки та особу злочинця; вміння аналізувати стан злочинності, враховуючи її кількісні та якісні показники, оцінювати роль економічних, соціально-психологічних, організаційно-управлінських та правових факторів у структурі детермінант злочинності, розробляти заходи запобігання злочинності та запроваджувати їх у практику, формування навичок проведення кримінологічного дослідження та інших видів кримінологічної діяльності.

1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати: предмет, методологію,понятійний апарат кримінології та методику кримінологічної характеристики суспільних явищ; основні наукові положення про злочинність, механізм індивідуальної злочинної поведінки, віктимологію, особу злочинця; сучасний стан злочинності в Україні, тенденції злочинності та фактори, що їх обумовлюють; кримінологічну характеристику окремих груп злочинів, а також спеціальні засоби їх запобігання; зміст і методики основних видів кримінологічної діяльності; актуальні науково-практичні проблеми кримінології;

вміти: самостійно проводити комплексний аналіз стану та факторів злочинності, конкретної криміногенної ситуації, організації і безпосередньої реалізації заходів профілактики злочинів; співвід­носити теоретичні знання із практикою їх застосування; проводити кримінологічне дослідження, а також здійснювати інші окремі види кримінологічної діяльності.

 

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 72 години / 2 кредити ECTS.

 








Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 539;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.