Види зв’язку.
За допомогою технічних засобів зв’язку утворюються канали та тракти радіо-, радіорелейного, тропосферного, космічного і проводового зв’язку. В залежності від кінцевих засобів і виду передаваємих повідомлень по них організовуються види зв’язку:
- телефонний,
- телеграфний,
- передача даних,
- факсимільний,
- відеотелефонний.
Всі вони можуть бути або засекреченими, або відкритими. За допомогою рухомих і сигнальних засобів організовується відповідно фельд’єгерсько- поштовий зв’язку і сигнальний зв’язку.
Телеграфний зв’язок, передачу даних і факсимільний зв’язок доцільно об’єднати поняттям “документований зв’язок”.
Телефонний зв’язок має високу оперативність і наближає управління до умов особистого спілкування з використанням телефонних каналів зв’язку.
Телеграфний зв’язок використовується для передачі телеграм, радіограм, команд та сигналів.
Передача даних використовується для обміну інформацією в автоматизованих системах управління.
Факсимільний зв’язок забезпечує передачу чорно-білих та кольорових зображень бойових та формалізованих документів, схем, карт та креслень.
Відеотелефонний зв’язок поєднує в собі переваги телефонного та факсимільного зв’язку, максимально наближає управління до умов особистого спілкування і дозволяє доводити до підлеглих накази, розпорядження з використанням карт, схем, макетів і заслуховувати їх рішення не виїжджаючи за межі свого пункту управління.
Умовні позначення засобів та видів зв’язку приведені в додатку №1.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1398;