Порядок курсування хопер-дозаторів і думпкарів

Курсування хопер-дозаторів залізничними коліями загального користування допускається тільки замкнутими маршрутами з одним турним вагоном у кожному маршруті для персоналу, який обслуговує цей маршрут.

Кількість хопер-дозаторів у кожному маршруті визначається виходячи з технологічних вимог і умов їх завантаження. Вивезення баластних матеріалів з інших залізниць, а також завезення їх на бази зимового складування мають проводитися, як правило, здвоєними маршрутами.

Поїзд, в составі якого знаходиться більше 240 осей вагонів-хоперів всіх моделей, не підлягає формуванню та відправленню.

Порожні та завантажені хопер-дозаторні маршрути, що курсують у складі менше встановленої графіком руху поїздів норми за довжиною або вагою поїзда, дозволяється доповнювати будь-яким рухомим складом (у т. ч. думпкарами типів 6ВС-60, 7ВС-60 і ВС-66), який не потребуює відчеплень на проміжних станціях і не обмежує швидкості руху маршрутів. Виключення становлять думпкари інших типів з діапазонами перших 6 цифр, які зазначені в ІРП.

При цьому для маршрутів з хопер-дозаторів ЦНИИ-2 і ЦНИИ-3 з діапазоном перших 6 цифр, який зазначено в ІРП, сумарна маса вантажного поїзда не повинна перевищувати 2600 т. Швидкості прямування вантажних поїздів не повинні перевищувати швидкостей руху хопер-дозаторів, які знаходяться в поїзді.

Про готовність маршруту із хопер-дозаторів до прямування в завантаженому або порожньому стані машиніст хопер-дозаторного маршруту зобов’язаний зробити відмітку в електронному перевізному документі про те, що маршрут готовий до прямування, всі розвантажувальні та дозувальні пристрої хопер-дозаторів перевірені, оглянуті, приведені у повне дорожньо-транспортне положення.

Технічний огляд за дозувальними пристроями хопер-дозаторів виконується силами бригад, що обслуговують хопер-дозатори.

Огляд і необхідний ремонт вагонних частин проводиться працівниками пунктів технічного обслуговування у звичайному порядку.

Без супроводження хопер-дозатори можуть відправлятися у вантажних поїздах тільки в порожньому стані за заявками заводів-виготовлювачів, вагонних депо, ремонтних заводів, підрозділів колійного господарства в разі необхідності пропускання їх до місця приписки, в ремонт і з ремонту, в порядку регулювання тощо з оформлення перевезення відповідно до діючих вказівок по веденню станційної звітності та обліку наявності та ремонту несправних вагонів.

Завантажений хопер-дозатор, відчеплений від вертушки через несправність, до відправки в ремонт має бути розвантажений і після цього приведений у повне транспортне положення. Начальник станції відправляє хопер-дозатори тільки за наявності заявки на відправлення, пересильних і перевізних документів.

Курсування залізничними коліями загальної мережі думпкарів, що належать підприємствам і організаціям інших міністерств і відомств, проводиться на підставі вказівок Укрзалізниці за дозволами та на умовах, які встановлюються в межах дирекції залізничних перевезень – начальником дирекції, в межах залізниці – начальником залізниці, в межах двох і більше залізниць – Укрзалізницею.

Перед видачею дозволу на курсування залізничними коліями загальної мережі думпкари оглядаються комісією, яка перевіряє придатність їх до експлуатації на умовах, передбачених у заявці на курсування думпкарів. За результатами огляду складається акт, який відображає технічний стан вагонів (у т. ч. наявність на вагонах трафарету «З гірки не спускати» для думпкарів всіх типів, крім 6ВС60, ВС-66, 7ВС-60), придатність їх до курсування на коліях загальної мережі.

Курсування на коліях загальної мережі окремих маршрутів або груп власних вагонів (більше 5), сформованих із думпкарів або інших вагонів, не обладнаних спеціальними підніжками для проїзду складацьких бригад, проводиться за умов постановки в голові та в хвості такої групи власних вагонів з перехідними площадками або спеціальними підніжками.

Поповнення думпкарних маршрутів дозволяється тільки таким рухомим складом, який не потребує відчеплення на проміжних станціях і не обмежує швидкості руху думпкарних маршрутів.

Думпкари всіх типів, крім 6ВС-60, ВС-66 і 7ВС-60, забороняється розпускати на сортувальних гірках. При розпуску ззмішаних маршрутів та частина, яка складається із думпкарів, як, заборонено розпускати, пропускається гіркою разом з локомотивом, не допускаючи гальмування уповільнювачами.

Маршрути з думпкарів і збільшені групи думпкарів всіх типів супроводжуються провідником-механіком, який знає їх будову та експлуатацію, здійснює контроль за правильністю їх вивантаження та призначається підприємством або організацією власника. Вагон для супроводження виділяється власником думпкарів.

У межах однієї залізниці допускається курсування залізничними коліями загальної мережі маршрутів або груп думпкарів типу 6ВС-60, 7ВС-60 і ВС-66 без супроводження механіком. У таких випадках повинна бути розроблена інструкція про порядок огляду думпкарів на місцях навантаження та вивантаження, підготовки їх до транспортного стану з зазначенням відповідальних осіб власників думпкарів.

Пересилання в поїздах думпкарів, які направляються в ремонт, до місця роботи або повертаються з ремонту, проводяться тільки в порожньому стані зі швидкостями, встановленими для вантажних поїздів, а для шестивісних думпкарів ВС-100 і 2ВС-105 із швидкістю не більше 80 км/год. При цьому думпкари 6ВС-60, ВС-66 і 7ВС-60, можуть ставитися в будь-якій частині поїзда, а всі інші – останніми в хвості вантажного поїзда.

Технічне обслуговування вагонів-думпкарів при знаходженні на коліях загальної мережі проводяться нарівні з вагонами парку Укрзалізниці








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1426;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.