У колонці А в усіх необхідних випадках проставляються обсяги постачання (придбання) без урахування податку на додану вартість, сума податку вказується у колонці Б.
У рядках податкової звітності, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
У складі декларації подаються передбачені додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).
Додатками до декларації є:
1) розрахунок коригування сум податку на додану вартість (Д1) (додаток 1);
2) довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2) (додаток 2);
3) розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3) (додаток 3);
4) заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (додаток 4);
5) розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) (додаток 5);
6) довідка (Д6) (додаток 6) подається платниками, які заповнюють рядок 5 декларації, та підприємствами (організаціями) інвалідів;
7) розрахунок (перерахунок) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7) (додаток 7);
8) заява про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування (Д8) (додаток 8);
9) розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС9) (додаток 9);
10) розрахунок сум податку на додану вартість за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок (ДС10).
Додатки 2, 3, 4 додаються лише до декларації 0110.
Додатки 1, 6, 7, 8 додаються до декларацій 0110 / 0121 - 0123 / 0130 за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках.
Додатки 9 та 10 додаються до декларацій 0121 - 0123 / 0130.
У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України (заповнення рядка 2 декларації), здійснювалося не з використанням електронної митної декларації, до контролюючого органу за місцем обліку платника податків, визначеним пунктом 2 цього розділу, подаються оригінали митних декларацій (примірники декларанта).
У графах 5-7 рядка "за податковими накладними, складеними до 01.07.2015" таблиці 2 (Д5) (додаток 5) платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, відображають обсяги та суми податку, зазначені в податкових накладних, складених до 01 липня 2015 року, за якими право на включення таких сум до податкового кредиту виникає після 01 липня 2015 року у зв'язку із застосуванням такого методу податкового обліку.
У таблиці 3 (Д5) (додаток 5) платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, одноразово за звітний (податковий) період, за який декларація вперше заповнюється і подається за цим Порядком, відображають суми податку, зазначені в податкових накладних, складених до 01 липня 2015 року, які були включені до складу податкового кредиту у зв'язку із застосуванням такого методу податкового обліку.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця за формою згідно з (Д8) (додаток 8).
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податку, вважається узгодженим з дня подання декларації до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податку, і не може бути оскаржене платником в адміністративному або судовому порядку.
Після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий періодподати нову декларацію з виправленими показниками.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.
Не може бути зменшена сума податкових зобов'язань, яка не була сплачена до бюджету в минулих звітних (податкових) періодах, у зв'язку з повним або частковим списанням податкового боргу.
Порядок заповнення податкової декларації
У спеціальному полі для відміток про тип декларації (рядки 011, 012) у другій колонці проставляється позначка "х" у рядку спеціального поля, яке відповідає типу декларації. Перша колонка спеціального поля містить код типу декларації, третя - назву типу декларації.
У спеціальних полях для відміток рядків 0110 - 0130 проставляється позначка "х".
У рядках 1, 2, 3, 5 колонки А декларації вказуються загальні обсяги постачання товарів/послуг за звітний період, які оподатковуються за основною ставкою, за ставкою 7 %, за нульовою ставкою, звільнені від оподаткування, тимчасово звільнені від оподаткування, звільнені від оподаткування відповідно до міжнародних договорів (угод) та не є об'єктом оподаткування, та послуг, що не оподатковуються у зв'язку з їх місцем постачання за межами митної території України.
У рядку 1.1 декларації вказуються дані операцій на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім ввезення товарів на митну територію України.
У рядку 1.1 декларації 0121 - 0123 вказуються виключно операції з постачання сільськогосподарським підприємством вироблених/наданих сільськогосподарських товарів/послуг на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах.
У рядку 1.1 декларації 0130 вказуються виключно операції сільськогосподарських підприємств з постачання молока, худоби, птиці, вовни власного виробництва, а також молочних продуктів, молочної сировини та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах.
Рядок 1.1 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 1 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
До рядка 1.2декларації включаються оподатковувані за ставкою 7 % обсяги постачання товарів, здійснені на митній території України, з урахуванням їх місця постачання.
У декларації 0121 - 0123 / 0130 рядок 1.2 не заповнюється.
При заповненні рядка 1.1 та/або рядка 1.2 обов'язковим є подання (Д5) (додаток 5), що заповнюється в розрізі контрагентів;
У рядку 2 вказуються обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що оподатковуються за нульовою ставкою.
Рядок 2 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 2 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
У рядку 3 вказуються обсяги постачання товарів/послуг, що оподатковуються за нульовою ставкою.
Рядок 3 може заповнюватись лише у декларації 0110;
У рядку 4.1 вказується сума податкового зобов'язання, нарахована протягом звітного періоду за операціями, що оподатковуються за основною ставкою.
У рядку 4.2 вказується сума податкового зобов'язання, нарахована протягом звітного періоду за операціями, що оподатковуються за ставкою 7%.
Відповідне нарахування податкових зобов'язань сум податку на додану вартість у рядках 4.1 та 4.2 здійснюється згідно із часткою використання товарів/послуг та/або необоротних активів у неоподатковуваних операціях, визначеною в таблиці 1 "Розрахунок частки використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях" (Д7) (додаток 7).
Визначена частка використання товарів/послуг та/або необоротних активів у неоподатковуваних операціях застосовується протягом поточного календарного року.
Рядки 4.1 та 4.2 можуть заповнюватись лише у декларації 0110.
При заповненні рядка 4.1 та/або рядка 4.2 обов'язковим є подання (Д5) (додаток 5), що заповнюється в розрізі контрагентів, та (Д7) (додаток 7);
У рядку 5 вказуються обсяги операцій з:
постачання товарів/послуг, які включені до переліку операцій, що не є об'єктом оподаткування;
постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання;
постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування, тимчасово звільнених від оподаткування та звільнених відповідно до міжнародних договорів (угод).
Для платників податку, які заповнюють рядок 5, та підприємств (організацій) інвалідів обов'язковим є подання (Д6) (додаток 6).
Довідка (Д6) (додаток 6) заповнюється в розрізі операцій, що не є об'єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, операцій з постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюються за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання.
У рядку 6 вказуються обсяги послуг, отриманих від нерезидента на митній території України.
Рядок 6 може заповнюватись лише у декларації 0110;
При заповненні рядка 7 обов'язковим є подання (Д1) (додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів, та/або (Д7) (додаток 7).
У рядку 7 також відображається коригування податкових зобов'язань, нарахованих у зв'язку з перерахунком частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
Такий перерахунок здійснюється платником податку за підсумками календарного року. Перерахунок частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, здійснюється у порядку та за формою згідно з таблицею 2 "Перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях" (Д7) (додаток 7).
Результати перерахунку сум податкових зобов'язань відображаються у податковій декларації за останній звітний (податковий) період року.
Рядок 7 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 3 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
У рядку 8 вказуються суми збільшення податкових зобов'язань, що виникають у зв'язку з нецільовим використанням товарів, ввезених на митну територію України із застосуванням звільнення від сплати податку на додану вартість у пільговому режимі.
Рядок 8 може заповнюватись лише у декларації 0110.
До розділу II "Податковий кредит" (рядки 10 та 11 декларації) включаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з податком на додану вартість (рядки 10.1 та 10.2) або без податку на додану вартість (рядок 10.3) товарів/послуг, необоротних активів на митній території України, ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів (рядки 11.1 та 11.2), отриманих на митній території України від нерезидента послуг (рядок 11.4).
Рядок 10.1 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 5.1 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
Рядок 10.2 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 5.2 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
При заповненні рядків 10.1 та/або 10.2 обов'язковим є подання (Д5) (додаток 5), що заповнюється в розрізі контрагентів.
Рядок 11.1 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 6.1 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
Рядок 11.2 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 6.2 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
Рядок 11.4 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 6.3 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
У рядку 11.3 вказується обсяг ввезення на митну територію України товарів, при митному оформленні яких сплату податку на додану вартість було відстрочено шляхом видачі податкового векселя.
При заповненні рядка 12 обов'язковим є подання (Д1) (додаток 1), що заповнюється в розрізі контрагентів.
Рядок 12 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 7 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
У рядку 13 відображається коригування податкового кредиту, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для виготовлення інших товарів/послуг.
Таке коригування проводиться, виходячи з балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, що склалися станом на початок звітного (податкового) періоду, відповідно до частки використання таких товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях (для сільськогосподарських підприємств, виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг:
у разі зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів;
при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
Рядок 13 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 8 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
У рядку 14 відображаються суми податку на додану вартість, включені до податкового кредиту за операціями сільськогосподарських підприємств із вивезення сільськогосподарської продукції у митному режимі експорту. Значення цього рядка переноситься з рядка 14 декларації 0121 - 0123 до рядка 14 декларації 0110.
Рядок 14 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 9 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
У рядку 15 відображається коригування податкового кредиту у зв'язку з перерахунком частки використання необоротних активів, придбаних до 01 липня 2015 року, в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
Перерахунок частки використання необоротних активів, придбаних до 01 липня 2015 року, в оподатковуваних операціях здійснюється за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватись (введені в експлуатацію), у порядку і за формою відповідно до таблиці 3 "Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях" (Д7) (додаток 7).
Результати перерахунку сум податкового кредиту відображаються у податковій декларації за останній звітний (податковий) період року.
Рядок 15 декларації 0121 - 0123, 0130 дорівнює сумі значень рядків 10 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
При заповненні рядка 15 обов'язковим є подання (Д7) (додаток 7);
У рядку 16 відображається від'ємне значення, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду.
У рядок 16.1 переноситься значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період.
У рядку 16.2 вказуються суми збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами уточнюючих розрахунків, поданих протягом звітного (податкового) періоду.
У рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі заповнення рядків 16.2 та/або 16.3 обов'язковим є заповнення таблиці "Збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку".
Якщо в результаті розрахунку різниці між сумою податкових зобов'язань (рядок 9) декларації 0110 і податкового кредиту (рядок 17) декларації 0110 отримано позитивне значення, то заповнюється рядок 18 декларації 0110.
Рядок 18 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 13 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
У рядку 18 вказується сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду та:
сплачується до загального фонду державного бюджету - рядок 18.1 декларації 0110, 0121 - 0123, 0130.
Рядок 18.1 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 13.1 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10);
спрямовується на спеціальний рахунок суб'єкта спеціального режиму оподаткування - рядок 18.2 декларації 0121 - 0123.
При заповненні рядка 18.2 декларації 0121 - 0123 обов'язковим є зазначення в декларації реквізитів спеціального рахунку сільськогосподарського підприємства;
спрямовується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства, яке не обрало спеціального режиму оподаткування, - рядок 18.2 декларації 0130.
При заповненні рядка 18.2 декларації 0130 обов'язковим є зазначення в декларації реквізитів поточного рахунку сільськогосподарського підприємства.
Рядок 18.2 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 13.2 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10).
При заповненні рядків 18, 18.1 та 18.2 декларації 0121 - 0123 / 0130 обов'язковим є подання (ДС 10) (додаток 10);
Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов'язань (рядок 9) декларації 0110 і податкового кредиту (рядок 17) декларації 0110 отримано від'ємне значення, то заповнюється рядок 19 декларації 0110.
Рядок 19 декларації 0121 - 0123 / 0130 дорівнює сумі значень рядків 14 таблиць 1 - 3 (ДС 10) (додаток 10) та переноситься до рядка 21 декларації 0121 - 0123 / 0130.
У декларації 0121 - 0123 / 0130 одночасно може бути заповнено рядки 18, 18.1, 18.2 та 19 у разі, якщо за результатами звітного (податкового) періоду за окремими операціями різниця між сумою податкових зобов'язань і податкового кредиту має позитивне значення, а за іншими такими операціями - від'ємне значення.
З рядка 19 визначається сума перевищення від'ємного значення над сумою податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди на момент подання податкової декларації. Визначена сума вказується у рядку 19.1 та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21).
У разі якщо сума від'ємного значення (рядок 19) менша або дорівнює сумі податкового боргу на момент подання податкової декларації, рядок 19.1 не заповнюється.
Сума від'ємного значення, що не перевищує суми податкового боргу, обчисленої відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 розділу V Кодексу на момент подання податкової декларації (рядок 19 - рядок 19.1), зазначається у рядку 20;
Сума від'ємного значення (рядок 20 у декларації 0110):
зараховується у зменшення суми податкового боргу, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до Кодексу);
підлягає бюджетному відшкодуванню (відображається у рядку 20.2): на рахунок платника у банку (відображається у рядку 20.2.1) та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України (відображається у рядку 20.2.2).
Платники податку, які відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до декларації 0110 (Д3) (додаток 3) та (Д4) (додаток 4).
Значення рядка 3 таблиці 1 (Д3) (додаток 3) переноситься до рядка 20.2 декларації 0110;
При заповненні рядка 20.2 обов'язковим є подання (Д3) (додаток 3) та (Д4) (додаток 4).
Залишок від'ємного значення після вирахування суми податкового боргу та суми бюджетного відшкодування (рядок 20 - рядок 20.1 - рядок 20.2) відображається у рядку 20.3.
Рядки 19.1, 20, 20.1, 20.2, 20.2.1, 20.2.2, 20.3 у декларації 0121 - 0123 / 0130 не заповнюються;
Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3), відображається у рядку 21 та переноситься до рядка 16.1 наступного звітного (податкового) періоду.
У декларації 0121 - 0123 / 0130 до рядка 21 переноситься значення рядка 19.
Порядок заповнення уточнюючого розрахунку
У графі 4 відображаються відповідні показники декларації звітного періоду, що виправляється. У разі якщо до декларації за цей звітний період раніше вносилися зміни, у графі 4 відображаються відповідні показники графи 5 останнього уточнюючого розрахунку, який подавався до декларації звітного (податкового) періоду, що виправляється.
У графі 5 уточнюючого розрахунку відображаються відповідні показники з урахуванням виправлення.
У графі 6 відображається сума помилки (абсолютне значення).
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний сплатити штраф. Сума нарахованого штрафу відображається у графі 6 рядка 18.3.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.
Порядок заповнення розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України
Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, заповнюється особами, не зареєстрованими як платники податку на додану вартість, які є відповідальними за нарахування та сплату податку до бюджету при отриманні послуг, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, на митній території України.
Значення рядка 8 розрахунку відображається в обліку з цього податку контролюючим органом.
Дата добавления: 2016-10-17; просмотров: 431;