Закон Ома для дільниці магнітного кола. Магнітний опір
Магнітна напруга на однорідній ділянці магнітного кола:
За аналогією з електричним колом величину називають магнітним опором ділянки магнітного кола.
З формули видно, що магнітний опір прямо пропорційний довжині магнітопроводу, обернено пропорційний його площі поперечного перерізу та залежить від магнітної проникності матеріалу осердя. Чим більше магнітна проникність, тим менше при інших однакових умовах магнітний опір. Таким чином, магнітна напруга буде:
Цей вираз за аналогією з електричним колом називають законом Ома для ділянці магнітного кола: магнітний потік прямо пропорційний МРС й обернено пропорційний опору ділянки цього магнітного кола:
Закон Ома для послідовного магнітного кола (з кількома МРС й ділянками кола) буде: магнітний потік в послідовному магнітному колі прямо пропорційний алгебраїчній сумі МРС, які діють у колі, й обернено пропорційний повному опору магнітного кола:
Але внаслідок не лінійності кола, викликаної непостійністю магнітної проникності феромагнетиків, цей закон практично не використовується для розрахунків магнітних кіл. З закону Ома видно, що для отримання найбільшого магнітного потоку при найменший МРС у магнітного кола повинний бути як можливо меншим магнітний опір, тобто магнітопровід повинен бути виготовлений з магніто – м’якого матеріалу з високою магнітною проникністю. Велика магнітна проникність магніто – м’яких феромагнітних матеріалів забезпечує отримання малих магнітних опорів магнітопроводів. Тому магнітні кола електричних машин виготовляють з феромагнетиків, а ділянки кола з не феромагнітних матеріалів (тобто повітряні зазори) роблять як можна меншими.
З закону Ома видно, що магнітний потік розподіляється в паралельних вітках зворотно пропорційно магнітним опорам цих віток (як струми у паралельному сполученні опорів в електричному колі):
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 1205;