Пристрої переключення регулювальних відгалужень без збудження
Трансформатори з ПБЗ виготовляють з одним основним і чотирма додатковими відгалуженнями (рис. 11.1). Коефіцієнт трансформації трансформатора на основному виводі називають номінальним коефіцієнтом трансформації. Він визначається відношенням номінальних напруг обмоток ВН і НН.
Використовуючи чотири додаткові відгалуження, можна змінювати коефіцієнт трансформації в межах ±5 % (±2 х 2,5 %) від номінального значення (раніше виготовлялися транс- форматори з двома додатковими ±5 %).
Рис. 11.1- Принципова схема двообмоткового трансформатора з регулюванням напруги ПБЗ. Схеми розміщення відводів обмоток для регулювання напруги з ПБЗ.
Змінюючи відгалуження первинної обмотки трансформатора, отримуємо додаткові ЕРС, округлені значення яких наведені на рисунку 11.1. Потрібно відзначити, що при завантаженні трансформатора напруга з боку вторинної обмотки знижується у зв'язку з втратою напруги в опорах обмоток.
На час перемикань регулювальних відгалужень трансформатори з ПБЗ мають вимикатися з мережі. Такі перемикання здійснюють тільки при сезонній зміні навантажень. Оскільки трансформатори протягом тривалого часу працюють на одному з вибраних відгалужень, тобто з однаковим коефіцієнтом трансформації, то забезпечити вимоги зустрічного регулювання напруги на шинах НН підстанцій неможливо, тому що напруга з боку вторинної обмотки трансформаторів у режимі найбільших навантажень виявиться нижчою, ніж у режимі найменших навантажень у зв'язку з різною величиною втрат напруги в мережі. Тому такий спосіб регулювання використовується на трансформаторах, що працюють у класах напруг ВН 6 і 10кВ.
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 1031;