Г) Вхідний і вихідний опори
Будь-який ВП повинен перетворювати вхідний сигнал з мінімальним спотворенням. Ступінь спотворення сигналу в ВП великою мірою залежить від його вхідного й вихідного опорів.
Рис. 4. До питання про вплив потужності, споживаної ВП, на результат перетворення:
а — перетворюваний сигнал — напруга; б — перетворюваний сигнал — струм.
Покажемо це на такому прикладі. Нехай ВП з вхідним опором Rвх вмикається до активного двополюсника з вихідним опором R й e. р. с. е
(рис. 4, а). До замикання ключа напруга на виході активного двополюсника дорівнює e. р. с. е, після замикання ключа ця напруга зменшиться до значення
Зниження вихідної напруги сталося тому, що в колі виник струм, який на опорі R створив спад напруги. Саме на це значення відносно e. р. с. й зменшиться вихідна напруга активного двополюсника, причому зниження вихідної напруги буде тим більшим, чим менше значення Rвх . Отже, для того щоб спотворення (зменшення) вихідної напруги активного двополюсника при вмиканні ВП було мінімальним, необхідно, щоб виконувалася умова Rвх >>R.
Інший приклад. На рис. 4, б показано схему, яка містить e. р. с. й послідовно ввімкнений опір навантаження R н. Припустимо що ключ замкнено; тоді струм у колі дорівнює і1 =е/Rн. Введемо в схему послідовно з Rн ВП з вхідним опором Rвх (розімкнемо ключ). Струм у колі зменшиться й дорівнюватиме:
Очевидно, що нове значення струму в колі мало відрізнятиметься від попереднього значення, якщо виконується умова Rвх <<Rн.
д) Швидкодія
Під швидкодією ВП розуміють здатність його швидко реагувати на зміну вхідного сигналу (залежить від принципу дії і конструкції).
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 638;