Негайне знеболювання

1. Якщо наявний внутрішньовенний/внутрішньокістковий доступ, повільно введіть Морфіну Сульфат, 5 мг внутрішньовенно/внутрішньокістково кожні 10 хвилин, доки не усунете біль. 20 мг – максимальна доза.

a. Період напіввиведення препарату – 2-4 години. Дозуйте відповідно.

b. Слідкуйте за пригніченим диханням та проявами гіпотензії.

 

Важка нудота / блювота

1. Почніть внутрішньовенну гідратацію, якщо показано.

2. При нудоті і/або блюванні, введіть один з наступних препаратів:

а. Ондансетрон (Zofran®) 4,0 мг внутрішньовенно/внутрішньокістково, впродовж 2-5 хвилин кожні 6 годин, або перорально/внутрішньомязово кожні 12 годин.

б. Прометазин (Phenergan®) 12,5-25 мг внутрішньовенно/внутрішньокістково/ перорально/внутрішньомязово/ректально кожні 6 годин.

• Цей препарат можна використати проти нудоти, викликаної морфієм.

в. Прохлорперазин (Compazine®) 10 мг внутрішньовенно/внутрішньокістково/ перорально/внутрішньомязово кожні 8 годин

г. Прохлорперазин (Compazine®) 25 мг ректально кожні 12 годин

Метоклоперамід (Reglan)

1. При легкому свербінні і болі в очах використовуйте одну краплю пропаракаїну гідрохлориду 1% (Alcaine®) для зменшення болю.

2. НЕ використовуйте гідрохлорид пропаракаїну, якщо око чимось пошкоджене.

3. НЕ давайте флакончик гідрохлориду пропаракаїну пацієнтові.

Аптечка для догляду за раною на полі бою (таблетовані препарати)

1. Діклофенак 75 мг х 1 перорально.

2. Парацетамол 500 мг х 2

3. Цефтріаксон, 500 мг х 2.

Інструкція: У випадку, коли солдат отримав відкрите бойове поранення, але все ще може продовжувати бій, потрібно вжити всі таблетки з цієї упаковки, запивши водою.

Примітка: Солдатів повинні ознайомити із використанням упаковки ліків при бойовому пораненні і видати упаковки до початку бойових дії.

Попередження: Не видавати упаковку ліків солдатам, що мають алергію на якийсь із цих препаратів. У таких випадках вміст упаковки потрібно замінити відповідними замінниками.

 

 

 

 

 

 

Препарати – медична сумка

Морфіну гідрохлорид (ін’єкційний)

Опис: Сульфат морфіну – сильний знеболювальний і заспокійливий агент, що спричиняє певне розширення судин, зменшує венозне повернення і потребу міокарду в кисні.

Показання: Помірно-сильний біль при інфаркті міокарда (ІМ) і зниження венозного повернення при набряку легень.

Протипоказання: Підвищена чутливість до опіоїдів, недіагностована черепно-мозкова або черевна травма, гіпотензія або гіповолемія, гостра бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), виражене пригнічення дихання чи набряк легень внаслідок вдихання хімікатів.

Застереження: Особи похилого віку, діти і дуже ослаблені особи. В доступі має бути налоксон для нівелювання ефектів морфіну.

Дозування / шляхи введення: При болю 2,5-15 мг в/в; 5-20 мг в/м або підшкірно.

Діазепам (ін’єкційний)

Опис: Седативний агент і скелетний міорелаксант бензодіазепінового ряду, що пригнічує тремор, спричиняє амнезію і знижує частоту і ймовірність рецидиву судомних нападів. Він усуває м’язові спазми при ортопедичних ураженнях і викликає амнезію при болючих процедурах (кардіоверсії).

Показання: Великі судомні напади, епілептичний статус, премедикація при кардіоверсії, м’язовий тремор при травмі і гостро-виникла тривожність.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату, шок, кома, гострий алкоголізм, пригнічення вітальних показників.

Застереження: Психози, депресія, міастенія, печінкові чи ниркові розлади, залежності, ХОЗЛ. Внаслідок короткого періоду напіввиведення медикаменту може рецидивувати судомна активність.

Дозування / шляхи введення: При судомах 5-10 мг в/в або в/м; при гостровиниклій тривожності – 2-5 мг в/в або в/м; при премедикації – 5-15 мг в/в.

Диклофенак натрію (ін’єкційний)

75 мг/3 мл в ампулі для в/м (або повільного [30 хвилин] в/в) введення

Опис: Ненаркотичний анальгетик, антипіретик і нестероїдний протизапальний препарат (НСПЗП).

Показання: Невідкладне або тривале лікування легко-помірного болю, включаючи дисменорею, ревматоїдний артрит, остеоартрит і анкілозуючий спондиліт.

Протипоказання: Важкі захворювання нирок, вагітність, лактація. Обережно використовують при розладах слуху, алергії, печінкових, серцево-судинних і гастроентерологічних (ГЕ) хворобах.

Застереження: Алергія до препарату, аспірину чи іншого представника НСПЗС, астма (включаючи наявність у анамнезі погіршення дихання після прийому аспірину на інших НСПЗП), кровотечі чи коагулопатії, захворювання серця (наприклад, наявність ІМ в анамнезі), високий артеріальний тиск, захворваюння печінки, розростання в носі (поліпи), розладу з боку шлунка / кишечника / стравоходу (наприклад, кровотечі, виразки, рецидивуюча печія), інсульт.

Дозування / шляхи введення: 50 мг 3 рази/день перорально (ПО), при артриті – 100-200 мг ПО.

Альбутерол

10-20 мг через розпилювач-небулайзер (задуха при розтрощенні чи синдромі стиснення)

Опис: Синтетичний симпатоміметик, що спричиняє звуження бронхів із впливом на серце, слабшим від адреналіну, а також пригнічує секрецію слизу та просочування з легеневих капілярів і діє на набряк легень при алергічних реакціях.

Показання: Бронхоспазм і астма при ХОЗЛ

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату.

Застереження: Пацієнт на фоні вживання препарату може відзначати тахікардію, тривожність, нудоту, кашель, хрипи і/або запаморочення. Необхідний моніторинг серцевих і дихальних аускультативних шумів.

Дозування / шляхи введення: два інгалятори (90 мкг) через градуйований дозовий інгалятор (2 спреї) або 2.5 мг у 2.5-3 мл. фізіологічного розчину (ФР) через розпилювач-небулайзер, при потребі повторюють. Тривалість терапевтичного ефекту 3-6 годин.

Натрію бікабонат

Застосовують бікарбонат натрію з розрахунку 1 мг/кг внутрішньовенно струминно (в/в/с) протягом 60 секунд в загальній дозі 50 мл 8.4% розчину з допомогою мікрошприца.

Опис: Потрапляючи у судинне русло, бікарбонат стабілізує буферні системи і нівелює ефекти метаболічного ацидозу, також його застосовують в лікуванні деяких медикаментозних передозувань.

Показання: Передозування трициклічних антидепресантів і барбітуратів, рефрактерний ацидоз або гіперкаліємія.

Протипоказання: Жодних, якщо препарат використовують при важкій гіпоксії чи на пізній стадії зупинки серця.

Застереження: Може спричиняти алкалоз при застосуванні великих доз. Також цей агент інактивує вазопресори і може формувати осад при поєднаному призначенні разом із карбонатом кальцію.

Дозування / шляхи введення: 1 мг/кг в/в, далі 0.5 мг/кг/10 хв.

Лідокаїну гідрохлорид (2%)

Загальна доза 400 мг; 2% розчин для ін’єкцій із розрахунку 20 мг/мл.

Опис: Стерильний непірогенний розчин лідокаїну гідрохлориду у воді для ін’єкцій.

Показання: Водний розчин для інфільтрації і блокад нервів.

Протипоказання: Лідокаїн протипоказаний пацієнтам із наявністю в анамнезі підвищеної чутливості до локальних анестетиків амідного типу.

Застереження: Безпека і ефективність лідокаїну залежать від дозування, техніки застосування, дотримання застережень і його доступності в невідкладних ситуаціях.

Дозування / шляхи введення: 2% 10 мл розчину в ампулі; загальну дозу не слід перевищувати з розрахунку 7 мг/кг.

Цефтріаксон (Роцефін)

1 г у флаконі

Опис: Антибіотик-бактерицид. Пригнічує синтез клітинної стінки бактерій, спричиняючи загибель мікроорганізму.

Показання: Травми, інфекції нижніх відділів дихальних шляхів, інфекції сечовивідних шляхів (ІСВШ), гонорея, інфекції черевної порожнини і септицемія, спричинені кишковою паличкою, запальні захворювання тазу (ЗЗТ), спричинені гонококом, стафілококові інфекції шкіри, кісток і суглобів, менінгіт, передопераційна антибіотикопрофілактика у пацієнтів, яким проводитиметься аорто-коронарне шунтування (АКШ).

Протипоказання: Алергія до цкфалоспоринів або пеніцилінів, ниркова недостатність, грудне вигодовування.

Застереження: Неврологічні: біль голови, запаморочення, сонливість, парестезії; ГЕ: нудота, блювання, пронос, анорексія, біль в животі, здуття, псевдомембранозний коліт, гепатотоксичність; гематологічні: пригнічення кісткового мозку, лейкопенія і тробоцитопенія, знижений гематокрит (Гтк).

Дозування / шляхи введення: 1-2 г/добу в/м чи в/в 4 рази/день або в еквівалентних дозах на 2 прийоми. Добова доза не повинна перевищувати 4 г. Дозування при гонореї – 250 мг в/м 1 раз/день. Дозування при менінгіті – 100 мг/кг/добу в/в чи в/м кожні 12 годин. Передопераційна антибіотикопрофілактика – 1-2 г в/в на 500 мл ФР.

Налоксону гідрохлорид (400 мкг)

1 мл ампула

Опис: Чистий наркотичний антагоніст, що блокує ефекти як природних, так і синтетичних наркотиків і сприяє регресу пригнічення дихання.

Показання: Передозування наркотиків (зокрема, синтетичних), кома невідомого походження.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату, пригнічення дихання, не викликане наркотиками.

Застереження: Можливий розвиток залежності (навіть у новонароджених). Період піввиведення нижчий, ніж у більшості наркотиків, отже пацієнт може знову повернутися до стану передозування.

Дозування / шляхи введення: 0.4-2 мг в/в або в/м, при потребі повторюють 2-3 рази доходячи до дози 10 мг.

Трамадол (ін’єкційний)

2 мл шприц із розрахунку 50 мг/мл

Опис: Анальгетик центральної дії.

Показання: Полегшення помірного і помірно-сильного болю.

Протипоказання: Вагітність, гостра алергія до трамадолу, етилового алкоголю / опіоїдів / психотропів чи інших анальгетиків центральної дії, грудне вигодовування.

Дозування / шляхи введення: 50-100 мг ПО кожні 4-6 годин. Добова доза не повинна перевищувати 400 мг.

Метоклопрамід

10 мл ампула для ін’єкцій

Опис: Антагоніст дофаміну, подібний до прокаїнаміду, але з меншими антиаритмічними і анестезуючими властивостями. Як роль як антиеметика ґрунтується на швидкому випорожненні шлунка і десенсибілізації блювотного рефлексу.

Показання: Нудота і блювання.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату, алергія до агентів сульфітного ряду, судомні розлади, феохромоцитома, механічна обструкція або перфорація шлунково-кишкового тракту, рак грудної залози.

Застереження: застійна серцева недостатність (ЗСН), гіпокаліємія, ниркові розлади, шлунково-кишкова кровотеча, переміжна порфірія.

Дозування / шляхи введення: 10-20 мг в/м; 10 мг в/в повільно (протягом 1-2 хвилин).

Натрію хлорид (ін’єкційний) 5 мл

Опис: 5 мл флакон із стерильним ізотонічним розчином хлориду натрію у воді для ін’єкцій. Загальна ос молярна концентрація розчину становить 0.31 мОсм/мл. Кожен мл містить 9 мг хлориду натрію.

Показання: Застосовують як стерильний ізотонічний засіб для розведення або розчинення сумісних медикаментів для парентерального введення.

Протипоказання: Не використовують, якщо розчин знебарвлений чи містить осад.

Застереження: При наявності сумнівів щодо сумісності медикаментів слід проглянути відповідну спеціалізовану літературу перед змішуванням хлориду натрію з будь-яким лікувальним засобом. Його не застосовують, якщо розчин має осад, непрозорий або каламутний, або якщо при змішуванні виявляються інші видимі зміни.

Дозування / шляхи введення: Застосовуються відповідно до застережень щодо препарату, котрий вводять.

Вода для ін’єкцій (5 мл ампули)

Опис: 10% стерильний непірогенний розчин декстрози у воді для ін’єкцій (згідно Американської фармакопеї [USP]). Кожен мл води містить 50 або 100 мг декстрози. Згідно з USP 10% розчин декстрози для ін’єкцій є гіпертонічним. Він не містить жодних бактеріоцидних чи антибактеріальних середників, буферних агентів і постачається лише в ємностях із одиничною дозою для розведення або розчинення ін’єкційних ліків.

Показання: Показаний до застосування лише з метою розчинення або розведення препаратів для парентерального введення згідно з інструкціями виробника.

Протипоказання: Стерильна вода для ін’єкцій згідно USP має бути доведена до ізотонічного стану перед застосуванням.

Застереження: Застосовують лише тоді, коли розчин чистий і запечатаний. Не використовуйте повторно ємності із одиничною дозою, невикористана частина рідини утилізується. Прочитайте інструкції виробника щодо вибору лікувального засобу, його розведення і об’єму, необхідного для розведення, шляху введення і швидкості ін’єкції. З’ясуйте, чи приготований (розчинений або розведений) препарат прозорий (за умови його розчинності) і вільний від неочікуваного осаду або знебарвлення перед застосуванням.

Дозування / шляхи введення: об’єм препарату, з допомогою котрого розчинятимуть або розводитимуть ін’єкційний медикамент залежить від концентрації останнього, його дози і шляху введення згідно рекомендацій виробника.

Кальцію хлорид (10%)

100 мг/мл у 10 мл мінішприці, загальна доза в 1 грам вводиться повільно струминно (протягом 2 хвилин)

Опис: посилює скорочувальну здатність міокарду і автоматію шлуночка.

Показання: Гіпекаліємія, гіпокальціємія, гіпермагніємія, інтоксикація блокаторами кальцієвих каналів.

Протипоказання: фібриляція шлуночків, гіперкальціємія і можлива інтоксикація похідними наперстянки.

Застереження: Може посилювати симптоми токсичності у хворих, що одночасно приймають діоксин. Впевніться, що інфузійна система введена у велику вену і промита перед і після введення кальцію.

Дозування / шляхи введення: 2-4 мг/кг в/в (10% розчин) / 10 хвилин при потребі.

Натрію бікарбонат (ін’єкційний)

59 мл мінішприц 8.4% розчину

Опис: Потрапляючи у судинне русло, бікарбонат стабілізує буферні системи і нівелює ефекти метаболічного ацидозу, також його застосовують в лікуванні деяких медикаментозних передозувань.

Показання: Передозування трициклічних антидепресантів і барбітуратів, рефрактерний ацидоз або гіперкаліємія.

Протипоказання: Жодних, якщо препарат використовують при важкій гіпоксії чи на пізній стадії зупинки серця.

Застереження: Може спричиняти алкалоз при застосуванні великих доз. Також цей агент інактивує вазопресори і може формувати осад при поєднаному призначенні разом із хлоридом кальцію.

Дозування / шляхи введення: 1 мг/кг в/в, далі 0.5 мг/кг/10 хв.

Натрію хлорид (0,9%)

500 мл пакет

Опис: електроліт, підвищує об’єм циркулюючої рідини.

Показання: Лікування гіпонатріємії, розведення і приготування препаратів для парентерального введення, наводнення і компенсування втрати рідини.

Протипоказання: Гіпернатріємія, гіпергідрація, будь-який патологічний стан, при якому підвищення натрію або хлору може бути шкідливим.

Застереження: Обережно використовують при розладах функцій нирок, ЗСН, набрякових станах та процесах, пов’язаних із підвищенням рівня натрію, лактації, в хірургічних пацієнтів.

Дозування / шляхи введення: ПО: 1-2 г 3 рази/день. В/в: 1 л ізотонічного розчину вводиться протягом 1 години, 1-2 л гіпотонічного розчину вводяться протягом 1-2 годин для 45% наводнення, гіпертонічний розчин використовують для корекції гіпернатріємії з розрахунку 100 мл протягом 1 години.

Адреналін (1:1000)

1 мг / 1 мл

Опис: Природний катехоламін, котрий підвищує частоту серцевих скорочень, скорочувальну здатність серця, електричну активність міокарду, системний судинний опір і систолічний артеріальний тиск, а також знижує автоматію і загальний опір дихальних шляхів. Також, через посередництво звуження бронхіальних артерій препарат може зменшувати легеневий застій і підвищувати дихальний об’єм і життєву ємкість легень.

Показання: Відновлення ритму при зупинці серця і важкі алергічні реакції.

Протипоказання: Підвищена чутливість до симпатоміметиків амінового ряду, вузько-кутова глаукома, геморагічний, травматичний або кардіогенний шок, коронарна недостатність, аритмії, органічне захворювання серця або головного мозку, пологи.

Застереження: особи похилого віку, дуже ослаблені пацієнти, гіпертензія, діабет, тиреотоксикоз, хвороба Паркінсона, туберкульоз, астма, емфізема, діти віком до 6 років.

Дозування / шляхи введення: Зупинка серця: 1:10000 в/в або внутрішньокістково (в/к) (з розрахунку 0.1 мг/кг в дозуванні 1:1000). Всі наступні дози – в/в або в/к з розрахунку 0.1 мг/кг. При алергічний реакціях: 0.3-0.5 мг препарату з розрахунку 1:1000 підшкірно або в/в (протягом 5-15 хвилин при потребі з розрахунку 0.03).

Метидпреднізолон (Солю-медрол)

Призначається в/в з розрахунку 30 мг/кг протягом принаймні 30 хвилин.

Опис: синтетичний глюкокортикоїд, ефективний як протизапальний агент, також застосовується в лікуванні алергічних реакцій і деяких форм шоку. Інколи призначають в терапії спинномозкової травми.

Показання: Спинномозкова травма, астма, важка анафілаксія, ХОЗЛ.

Протипоказання: Серйозні протипоказання відсутні в умовах невідкладної медицини.

Застереження: На догоспітальному етапі використовується лише одна доза препарату.

Дозування / шляхи введення: Астма / ХОЗЛ / анафілаксія: 125-250 мг в/в або в/м.








Дата добавления: 2016-04-22; просмотров: 445;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.026 сек.