АВТОМАТИЗАЦІЯ РОБОТИ ПАРОСИЛОВОЇ УСТАНОВКИ
Процеси в сучасних котлоагрегатах середньої і великої продуктивності відбуваються так швидко, що керувати ними вручну неможливо. Тепер створено і широко застосовується автоматичне регулювання більшості процесів котлоагрегату.
Регулювання рівня води в барабані котла. Коли зовсім припинити живлення барабана водою, рівень її зміниться від верхньої межі до нижнього' положення за ЗО с. Тому тут застосовують швидкодіючі регулятори рівня, що безперервно змінюють витрати пари і живильної води. Змінювання режиму котла спричинює різницю у витратах, яка є імпульсом, що діє на регулюючий клапан живильної води. В міру потреби подавання води або зменшується, або збільшується.
Регулювання горіння палива в топці. Для того щоб тиск, температура і кількість утворюваної пари в котлі лишались сталими, треба'додержувати встановленої відповідності між кількістю теплоти, переданої поверхні нагрівання випарної частини ' котла, і кількістю теплоти, витраченої на утворення пари заданих параметрів. З порушенням цієї відповідності змінюється. кількість утворюваної пари та її параметри. Для збереження. цієї відповідцості встановлюють регулятор , горіння палива в топці. Діючи на живильники палива та напрямні апарати дуттьових вентиляторів, регулятор горіння регулює подачу палива і повітря в топку.
Регулювання температури перегрітої" пари. Температура перегрітої пари може .відхилятися від заданих значень при зміні навантаження котла, температури живильної води,, коефіцієнта надлишку повітря та при потраплянні води до пароперегрівника. Підвищення температури перегрітої пари понад прийняту відповідно впливає на підвищення середньої температури і зниження міцності пароперегрівника, трубопроводів і деяких елементів парової турбіни. Зниження ж температури перегрітої пари знижує економічність паросилової установки. Для автоматичного регулювання темпе-> ратури перегрітої пари встановлюють пароохолодники з впорскуванням. Регулятор температури дістає імпульс від термопари, встановленої у вихідному колекторі пароперегрівника, і діє на клапани-впорскування конденсату.
Регулювання розрідження в точці. У всіх режимах роботи у верхній частині ЇЇ має підтримуватись розрідження приблизно 10...20 Па. Це виключає витікання продуктів згорянна з топки. Для цього встановлюють регулятор розрідження, який діє на напрямні апарати димососів.
РЕГУЛЮВАННЯ СОЛЄВМІСТУ В КОТЛОВІЙ ВОДІ..
У-барабані котла встановлюють солемір. Принцип його дії грунтується на змінюванні електропровідності води залежно від зміни її соле-вмісту. Із зміною солевмісту солемір подає імпульс регулятору про-дувки, який автоматично діє на продувні клапани.
Тут перелічені не всі регулятори, що діють на режим роботи котлоагрегату. У кожному окремому випадку кількість їх збільшують або. зменшують.
Сигналізація котлоагрегату. Барабанні парові ,. котли обладнують звуковими і світловими сигналізаторами граничних рівнів води в барабані, граничних температур перегрітої пари і найнижчого тиску живильної води.
Блокувальні пристрої. Блокувальні (запірні) при-стр.ої пов'язують у котлоагрегаті вмикні й перемикні елементи так, щоб виявились неможливими комбінації вмикань, небезпечні для агрегату та обслуговуючого персоналу. Так, наприклад, під час аварійного вимикання димососів автоматично вимикаються дуттьові вентилятори і подавання палива до топки.
Щит керування котла. Робота котельної установки, автоматичних регуляторів, захисних пристроїв та блокування має суворо контролюватись. Для цього встановлюють так званий тепловий щит з розміщеними , контрольно-вимірювальними приладами — показуючими і реєструючими. Перед щитом розміщується пульт керування з перемикачами, які дають змогу переходити з автоматичного керування на дистанційне 1 і навпаки. Пульт керування є робочим місцем машиніста, який спостерігає за роботою котла й автоматичних ре-•гуляторів. У разі потреби машиніст втручається в їхню роботу.
Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 1222;