Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками.

Постачальники – це юридичні або фізичні особи, які здійснюють постачання різних товарно-матеріальних цінностей (товарів, сировини, матеріалів, палива, запасних частин, основних засобів, МШП тощо).

Підрядники – це юридичні або фізичні особи, які виконують певні роботи або надають послуги (будівельно-монтажні, транспортні, ремонтні тощо).

Заборгованість перед постачальниками і підрядниками називають кредиторською.

Розрахунки з постачальниками та підрядниками слід здійснювати на підставі укладених договорів, в яких зазначають умови постачання, терміни, обсяги поставок ТМЦ, умови оплати тощо.

Поставка товарно-матеріальних цінностей може відбуватись до або після повної чи часткової їх оплати. При безготівкових розрахунках для здійснення оплати постачальник виставляю покупцю рахунок або рахунок-фактуру; при розрахунках готівкою – покупець вносить грошові кошти в касу постачальника та отримує квитанцію до прибуткового касового ордера або чек у випадку використання РРО.

Доставкутоварно-матеріальних цінностей може здійснювати постачальник власним транспортом, стороння організація (транспортна організація) або сам покупець.

Основними документами при надходженні ТМЦ є:

Ø товарно-транспортна накладна (у випадку доставки ТМЦ постачальником або транспортною організацію);

Ø довіреність (у випадку доставки ТМЦ представником покупця);

Ø приходна накладна;

Ø податкова накладна (якщо постачальник є платником ПДВ);

Ø прибутковий ордер;

Ø акт про приймання матеріалів (якщо при оприбуткуванні виявлено невідповідність якості та кількості ТМЦ даним супроводжувальних документів);

Ø акт виконаних робіт, наданих послуг;

Ø інші документи.

 

Облік розрахунків з постачальниками і підрядниками за одержані товарно-матеріальні цінності, виконанні роботи і надані послуги ведуть на рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками».На цьому рахунку учасник промислово-фінансової групи веде облік розрахунків за одержані від учасників ПФГ товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги).

За кредитом рахунку 63 відображається заборгованість за одержані від постачальників та підрядників товарно-матеріальні цінності, прийняті роботи, послуги, за дебетом – її погашення, списання тощо.

Рахунок 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» має такі субрахунки:

631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»

632 «Розрахунки з іноземними постачальниками»

633 «Розрахунки з учасниками ПФГ»

На субрахунках 631 і 632 ведеться облік розрахунків за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги з вітчизняними та іноземними постачальниками та підрядниками відповідно.

Аналітичний облік ведеться окремо за кожним постачальником та підрядником в розрізі кожного документа (рахунку) на сплату.

 

Типову кореспонденцію рахунків по обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками наведено у таблиці 9.1:

Таблиця 9.1








Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 1434;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.