Місце і значення теми. У 9 класі продовжують формувати уявлення про будову атома

У 9 класі продовжують формувати уявлення про будову атома. Це створює умови для пояснення нової взаємодії - електромагнітної на основі електронних уявлень. Спочатку вивчають найпростіші електростатичні явища. Вивчення цих явищ надзвичайно важливе для формування світогляду учнів, для розвитку їх логічного мислення. Тут вперше дають поняття про електричний заряд, дискретність заряду, наявність елементарного заряду, електричне поле, закон збереження електричного заряду, закон взаємодії двох точкових електричних зарядів.

У процесі викладення співвідношення теорії і експерименту може бути різним. Але, в основному можливі два способи викладання: при першому учням спочатку демонструють явища, накопичують і узагальнюють факти, а потім їх пояснюють на основі введених електронних уявлень. При другому - спочатку вводять електронні уявлення і на їх основі теоретично аналізують проведені демонстрації, виявляють особливості протікання явищ і навіть передбачають, як буде протікати явище при заданих умовах.

Вибір методу викладання залежить від особливостей класу, рівня його підготовки, запасу знань і ін.

І хоча тема вивчається у 9 класі, не слід переоцінювати запас знань учнів про електрику. Учні, звикаючи до користування електричними приладами у житті, не завжди замислюються над принципами їх дії і явищами, що в них протікають.

Велике виховне значення тема має завдяки наявності цікавих і повчальних матеріалів з історії вивчення електрики.

Електризація тіл
2. Структура теми

 

 


 

 

 


Вивчення теми починається з введення поняття "електричний заряд". Електричний заряд у науці визначається як зв’язане з матеріальним носієм джерело електромагнітного поля і є одним із основних понять вчення про електрику. Усі електричні явища зумовлені існуванням, рухом і взаємодією електричних зарядів. Відомо, що є заряди двох видів, які умовно називають позитивними і негативними зарядами, установлено також і закон їх взаємодії. Електричний заряд дискретний, тобто не поділяється до нескінченності, існує мінімальний елементарний заряд, якому кратні всі електричні заряди тіл. Носієм найменшого негативного електричного заряду є елементарна частинка – електрон, елементарного позитивного заряду – протон. Електричний заряд макроскопічного тіла дорівнює алгебраїчній сумі позитивних та негативних зарядів елементарних частинок, з яких складається це тіло, звичайно протонів і електронів. Існує закон збереження електричного заряду-один з фундаментальним законів природи: алгебраїчна сума електричних зарядів будь-якої системи залишається незмінною, якщо ця система електрично ізольована. На прикладах електризації тіл у 9 класі показують, що вона зумовлена переходом електронів з одного тіла на інше і заряди тіл, які контактують, дотикаються (електризуються), однакові за абсолютним значенням і протилежні за знаком.

Після вивчення електризації тіл переходять до формування поняття електричного поля.

 








Дата добавления: 2016-04-11; просмотров: 519;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.