Автономне споживання та його чинники.
Автономне споживання – це споживання, яке не залежить від доходу. До недоходних факторів споживання і заощадження відносяться:
1. Багатство, таке як нерухоме майно (будинки, автомобілі, телевізори та інші предмети довгострокового користування), так і фінансові засоби (готівкові гроші, заощадження на рахунках, акції, облігації. страхові поліси тощо). якими володіє населення. Домашні господарства заощаджують, утримуючись від споживання, щоб нагромаджувати багатство. Чим більше багатства накопичено споживачами, тим менше у них бажання до заощадження і більше до споживання.
2. Податки. Відомо, що податки сплачуються частково за рахунок споживання і частково за рахунок заощадження.
3. Рівень цін. Зростання цін скорочує споживання і заощадження і навпаки.
4. Відшкодування на соціальне страхування. Збільшення цих відрахувань приведе до скорочення поточних споживання і заощадження.
5. Очікування. Очікування можуть бути пов'язані з майбутньою зміною цін, доходів, виникненням дефіциту тощо.
6. Споживча заборгованість. Якщо в попередній період заборгованість зросла, то в поточний період домашні господарства будуть змушені зменшити споживання і заощадження, або ліквідувати минулу заборгованість.
7. Відсоткова ставка. Зміна ставки відсотка впливає на співвідношення між поточним і майбутнім споживанням і заощадженням. Коли відсоткова ставка зростає, поточне споживання зменшується, а заощадження зростають.,
Недоходні фактори впливають на споживання і заощадження, змінюючи їх графіки. Використовуючи попередні формули і враховуючи недоходні фактори споживання і заощадження, можна записати:
де - автономне споживання і заощадження, яке не залежить від доходу, а змінюється лише під впливом недоходних факторів.
Дата добавления: 2016-04-06; просмотров: 811;