Види дезінфекційних заходів

Профілактичні дезінфекційні заходи — заходи, що проводяться у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах, в інших можливих місцях розмноження переносників збудників інфекційних хвороб. Профілактичні дезінфекційні заходи здійснюють не рідше двох разів на рік — навесні та восени.

Профілактичні дезінфекційні заходи проводять спеціалізовані підрозділи установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також суб'єкти підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установи, організації незалежно від форм власності та громадяни.

Поточні дезінфекційні заходи — заходи, яких систематично уживають у закладах охорони здоров'я, на об'єктах громадського харчування та на підприємствах харчової промисловості, у приміщеннях масового перебування людей (підприємства побутового обслуговування населення, навчальні та культурно-освітні заклади тощо), а також у жилих приміщеннях під час перебування в них інфекційних хворих чи бактеріоносіїв. Поточні дезінфекційні заходи проводяться по декілька разів на день залежно від епідемічної ситуації.

Поточні дезінфекційні заходи здійснюють працівники відповідних підприємств, установ, організацій, а в жилих приміщеннях — хворі на інфекційні хвороби, бактеріоносії, члени їхніх сімей тощо.

Заключні дезінфекційні заходи — заходи, що проводяться в осередку інфекційної хвороби після видалення з нього джерела інфекції. Заключних дезінфекційних заходів уживають установи та заклади державної санітарно-епідеміологічної служби.

Порядок проведення профілактичних, поточних і заключних дезінфекційних заходів встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я з урахуванням особливостей збудників інфекційних хвороб, чинників передачі інфекції тощо.

Хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для вжиття дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічній регламентації та державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.

Виробництво, зберігання, транспортування, застосування та реалізація дезінфекційних засобів здійснюються із дотриманням вимог відповідних нормативно-правових актів.

Застосовувати дезінфекційні засоби, не зареєстровані у встановленому порядку в Україні, а також ті, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів, забороняється.








Дата добавления: 2016-03-22; просмотров: 674;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.