Захворювання межистіння
Після пневмодилятації стриктури стравоходу у хворого Г. з’явився різкий біль за грудниною, що посилюється при відхиленні голови дозаду та ковтанні. Об-но: визначається розширення шийних вен, перебої в роботі серця, явища гнійної інтоксикації, олігоурія, емфізема верхньої половини грудної клітки. Про яке захворювання слід думати?
A* Гнійний медіастеніт
B Тромбоз верхньої порожнистої вени
C Емпієма плеври
D Гострий інфаркт міокарда
E Спонтанний пневмоторакс
У хворої 32 років через 6 годин після фіброфагогастроскопії появилась висока температура тіла до 390С, болі за грудиною, сухість в роті, напростає задишка. При обстеженні виявлено позитивний симптом Романова-Герке та підшкірну емфізему в надключичному просторі злів. Ваш попередній діагноз?
A*Гострий медіастеніт
B Пневмонія
C Гострий абсцесс легені
D Емпієма плеври
E Піопневмоторакс
Хворий Д., 49 років, звернувся до лікаря зі скаргами на утруднене ковтання іжі, осиплість голосу, схуднення. Вказані симптоми турбують хворого протягом останніх 3 місяців, поступово прогресують. При огляді: хворий виснажений, наявні збільшені надключичні лімфовузли. Під час езофагоскопії патології стравоходу не виявлено. Яке з перелічених досліджень є найдоцільнішим в даному випадку?
A* Комп’ютерна томографія органів грудної порожнини, середостіння.
B Рентгенографія легень
C Поліпозиційна рентгеноскопія стравоходу
D Радіоізотопне дослідження органів грудної порожнини, середостіння
E Ультразвукове дослідження органів середостіння
У ребенка 7 лет опухолевидное образование по средней линии передней поверхности шеи. Состояние ребенка удовлетворительное, на передней поверхности шеи над щитовидным хрящом имеется округлой формы мягкоэластическое образование до 1см в диаметре, ограничено подвижное, не связано с кожей, безболезненное, смещаемое кверху при глотании. Часто болеет простудными заболеваниями. Ваш предварительный диагноз?
A* Срединная киста шеи
B Переднешейный лимфаденит.
C Дермоидная киста.
D Киста щитовидной железы
E Аберантная щитовидная железа
Хворий 78 років більше півроку скаржиться на утруднене проходження їжі, різке схуднення. Останній місяць їжа стала проходити вільно, але з'явилася охриплість голосу, а потім сильний кашель при прийомі їжі, особливо рідкої. Підвищилася температура тіла. Родичі привезли хворого в лікарню у важкому стані. При рентгеноскопії грудної клітки діагностована широка нижньочасткова пневмонія. Які дослідження треба призначити для уточнення діагнозу?
A* Усі перераховані методи
B Фіброезофагогастродуоденоскопію
C Рентгенографію стравоходу
D Фібробронхоскопію
E Ультразвукове дослідження черевної порожнини
У хворого 32 років з закритою травмою грудної клітки з’явилась підшкірна емфізема в ділянці яремної ямки, яка швидко розповсюдилась на шию, обличчя, верхню частину тулуба. Який механізм такого розвитку підшкірної емфіземи?
A* Пошкодження дихальних шляхів з розвитком емфіземи середостіння
B Перелом ребер
C Розрив діафрагми
D Закритий пневмоторакс
E Забій серця
Хворий 42 років поступив через 3 години після травми з вираженою підшкірною емфіземою верхньої половини туловища, задишкою, тахікардією , пульс - 120 уд. в хв. Рентгенологічно пневмотораксу не виявлено, значно розширене середостіння в обидві сторони. Яка невідкладна допомога?
A* Дренування переднього середостіння
B Пункція плевральної порожнини
C Дренування плевральної порожнини
D Торакоскопія
E Торакотомія
Хворий А. 40 років, доставлений в приймальне відділення зі скаргами на різкий біль за грудиною, одноразову блювоту. Відомо, що за 2 години перед поступленням з метою самогубства випив 200 мл. Кислоти. Через 2 доби стан хворого погіршився температура 39,0 0C посилився біль за грудиною. Аналіз крові: Л - 10*109 /л, зсув лейкоцитарної формули вліво. Rtg контур середостіння не чіткий. Яке ускладнення виникло у хворого?
A* Медіастиніт
B Інфаркт міокарда
C Перикардит
D Абсцес легені
E Аневризма аорти
Пацієнт К., 38 років, звернувся зі скаргами на біль за грудиною, підвищення температури тіла до 38,70С, утруднення ковтання. Скарги з’явилисяч приблизно 48 годин тому, на тлі щойно перенесеної ангіни. При перкусії грудної клітки та рентгенологічному дослідженні органів грудної порожнини відзначається розширення границь середостіння. Який діагноз у хворого?
A* Медіастиніт.
B Двостороння прикоренева пневмонія.
C Гострий трахеїт.
D Дивертикул грудного відділу стравоходу.
E Перикардит.
Турбують біль за грудиною, задишка. Вимушене сидяче положення. Ціаноз верхньої половини тіла. Виражений венозний малюнок передньої поверхні грудної клітки. На оглядовій рентгенограмі ОГК (пряма проекція) наявність округлої тіні в правій прикореневій ділянці, розширення тіні середостіння. При флебоманометрії ЦВТ – 300мм.вод.ст.
A* Пухлина переднього середостіння
B Ендобронхіальний рак легені
C Ексудативний плеврит
D Ексудативний перикардит
E Піопневмоторакс
У хворого, 30 років, через 3 доби після розкриття флегмони шиї з’явилися скарги на задишку, гарячку, болі за грудиною, що посилюювались при закиданні голови назад. Стан хворого прогресивно погіршувався. При рентгенологічному обстеженні виявлено розширення тіні середостіння й зниження прозорості його відділів. Яке ускладнення розвинулося в даного хворого?
A* Гострий гнійний медіастиніт
B Заглотковий абсцес .
C Гнійний тиреоїдит .
D Ексудативний перикардит
E Інфекційний ендокардит
Пострадавший оперирован по поводу проникающего колото-резанного ранения живота с повреждением желудка и диафрагмы. При лапаротомии раны желудка и диафрагмы ушиты. Четвертые сутки после операции. Общее состояние крайне тяжелое. Заторможен. Ткани шеи, лица - отечные, при пальпации определяется крепитация. Пульс 136 уд. в мин, выражена одышка, вены головы набухшие. Рентгенологически: тень средостения расширена. На ее фоне мелкие пузырьки газа, легочные поля обычной воздушности и объема. Ваш предварительный диагноз:
A *Гнойный медиастинит
B Несостоятельность швов раны желудка
C Острая пневмония слева
D Острый перикардит
E Тромбоэмболия легочной артерии
Хворий, 30 років, поступив до клініки зі скаргами на задишку, гарячку, болі за грудиною, які посилюються при закиданні голови назад. 3 дні назад хворому проведена екстракція сьомого зуба нижньої щелепи справа і розкрита флегмона дна порожнини рота. Незважаючи на це, стан хворого прогресивно погіршувався. При рентгенологічному обстеженні в клініці виявлено розширення тіні середостіння й зниження прозорості його відділів. Яке захворювання розвинулося в даного хворого?
A*Гострий гнійний медіастиніт
B Ексудативний перикардит
C Інфекційний ендокардит
D Заглотковий абсцес
E Гнійний тиреоїдит
Хворий 32 років, доставлений у стаціонар,у тяжкому стані із скаргами на різкий розпираючий біль за грудиною, з ірадіацією у спину. Шкіра та слизові бліді, t –38,80С. Відмічається підшкірна емфізема м'яких тканин шиї, одутловатість обличчя. Напередодні їв рибу. При рентгенографії знайдено розширенна тіні межистіння. Який найбільш ймовірний діагноз?
A *Медіастиніт.
B Інфаркт міокарду.
C Абсцес легені.
D Пневмоторакс.
E Пневмонія.
Хворий А. 40 років, доставлений в приймальне відділення зі скаргами на різкий біль за грудиною, одноразову блювоту. Відомо, що за 2 години перед поступленням з метою самогубства випив 200 мл. Кислоти. Через 2 доби стан хворого погіршився температура 39,0 с посилився біль за грудиною. Аналіз крові: Л. 18*109, зсув лейкоцитарної формули вліво. Rо- контур середостіння не чіткий. Яке ускладнення виникло у хворого?
A *Медіастиніт
B Інфаркт міокарда
C Перикардит
D Абсцес легені
E Аневризма аорти
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Релаксація діафрагми | | | Государственного управления. Актуальность изучения истории |
Дата добавления: 2016-03-20; просмотров: 1733;