Технологія кувально-пресових робіт
До кувально-пресових робіт належать:
- вільне кування;
- гаряче об¢ємне штампування;
- пресування.
За допомогою вільного кування можна отримати найбільші за масою заготівки і вироби (біля 300т). Вільне кування може бути ручним та машинним. У промисловості найчастіше використовується машинне кування, заготівки отримують за допомогою удару або натиснення бійка. У відповідності з цим у якості обладнання використовують:
- молоти - машини динамічної дії;
- преси - машини статичної дії.
Щоб відрізнити їх від аналогічних машин для штампування, вони отримали назву кувальних і мають деякі конструктивні особливості.
Вільне кування використовується у одиничному та дрібносерійному виробництві. Заготівками є зливки й прокат.
Основними операціями при вільному куванні є осадка, витяжка, гнуття, висадка, прошивання, закручення, рубання та зварювання (з¢єднується за рахунок сил міжатомного зчеплення поверхневих шарів). Основними інструментами є бойки. Оснащення немає, бо течія металу не обмежується ніякими порожнинами. Допоміжними інструментами є розкати, сокири, прошивки, обтискачі. При вільному куванні характер праці - бригадний. Молоти бувають:
- пневматичні;
- пароповітряні;
- фрикційні - машини проміжної дії між пресами і молотами.
Преси найчастіше використовуються гідравлічні.
Крім основного обладнання використовується допоміжне:
- маніпулятори;
- підйомно-транспортне обладнання;
- нагрівальні печі;
- прес-ножиці або дискові ножиці для нарізання заготівок.
Гаряче об¢ємне штампування має високу точність у виготовленні виробів, використовується найчастіше у багатосерійному та масовому виробництві для виготовлення виробів масою до 70кг. В якості матеріалів використовуються вуглецеві та леговані сталі, кольорові метали та сплави. Технологічний процес складається з нарізання заготовок, нагріву, штампування та доводочних операцій: правки, обрубки облоя, фарбувальних операцій, термообробки тощо.
Гаряче штампування може виготовлятися двома методами:
- заготовки виготовляються вільним куванням, вальцюванням або іншими засобами, а кінцева форма придається в штампах;
- деталь безпосередньо виготовляється в штампах.
Обладнанням є: штампувальні молоти та преси, а також спеціальні машини, наприклад, горизонтально-кувальні та інші.
Оснащенням при штампуванні є штампи, причому в штампах є декілька порожнин, які називаються струмками, та підрозділяються на:
- заготівельний струмок;
- розподільний струмок;
- робочий струмок;
- штампувальний струмок (чорновий та чистовий);
- відрізний.
Пресування може бути гарячим та холодним. Гаряче пресування нагадує штампування, але в якості обладнання використовують преси інших конструкцій, ніж при штампуванні (ексцентрикові, кривошипні, пневматичні та ін.). Холодне пресування називається видавленням. Цим способом можна отримати різноманітне кріплення з дуже точними розмірами (болти, гвинти, шайби, гайки).
Пресування призначене для отримання одночасно великої кількості виробів, тому штампи для пресування використовують багатострумкові.
Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 810;