Технологія виготовлення віконних блоків
До одного з основних прорізів огороджуючих дерев’яних конструкцій для будівництв служать вікна, двері, коміра, світлові ковпаки (ліхтарі) у перекриттях промислових будинків і т.д. Вікна і двері виготовляють на високомеханізованих підприємствах деревообробної промисловості. У заготівельно-складальних цехах провадяться такі операції: пиляння, стругання, фрезерування, свердління, роздрібнення і шліфування окремих деталей і наступного складання.
Для охорони дерев’яних деталей від загнивання і поразки комахами їх після механічного опрацювання оброблюють антисептиками. Для цього застосовують оліїсті, водяні і водонерозчинні антисептуючі засоби.
Фарбування столярних виробів синтетичними фарбами, емалями і лаками провадиться на високомеханізованих напівавтоматичних потокових лініях методом електростатичного нанесення в поле токів високої напруги і методом струминного обливання.
Віконні і дверні блоки в стані повної заводської готовності (пофарбовані, засклені, із установленими приладами і т.п.) доцільно поставляти будівництвам, що знаходяться в безпосередній близькості від них.
Для житлових і суспільних будинків рекомендуються блоки зі спареними і роздільними плетіннями і подвійним осклованням. Крім того, випускаються віконні і дверні блоки зі склопакетами, одинарної конструкції з однокамерними клеєними склопакетами. По кількості стулок в одному ряду вікна випускають одно-, двох- і багатостулкові.
До вікон як огороджуючих конструкцій будинків подаються вимоги по світлопроникності, звукоізоляції, водонепроникності, воздухонепроникності і термічному опору. Ці вимоги характеризуються відповідними коефіцієнтами.
Технологічний процес виготовлення дерев’яних блоків складається з таких основних операцій: сушіння деревини до визначеної вологості в залежності від умов експлуатації, сортування по пороках і дефектах, механічна обробка, нанесення захисних покриттів, складання конструкцій.
Рис.3.1. Схема розміщення устаткування автоматизованого виробництва віконних блоків: 1 – напівавтоматична лінія розкрою пиломатеріалів для стулок; 2 – те ж для коробок; 3 – автоматична лінія опрацювання брусків віконних стулок; 4 – лінія складання віконних стулок; 5 – лінія обробки стулок; 6 – лінія свердління і пазування віконних стулок; 7 – шліфувальний 3-циліндровий верстат із валковою подачею; 8 – те ж із гусеничною подачею; 9 – напівавтоматична лінія комплектації стулок; 10 – автоматична лінія обробки брусків коробок; 11 – те ж позиційної обробки брусків коробок; 12 – напівавтоматична лінія складання коробок і віконних блоків; 13 – склад брусків стулок; 14 – склад брусків коробок; 15 – склад спарених стулок.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 1575;