Проблеми розвитку маркетингу в Україні.

Маркетинг в Україні існує приблизно 10 років. В процесі становлення системи маркетингу ми маємо чимало проблем, за яких маркетингові служби на підприємствах країни працюють з низькою ефективністю. Ось деякі з цих проблем.

ð Незначна кількість персоналу маркетингових служб.

В Україні чисельність маркетингових підрозділів становить не більше 1% від загального складу апарату управління підприємств, в той час як у провідних зарубіжних фірмах -майже 20%.

ð Гостра нестача професійних маркетологів.

Це наслідок того, що тривалий час в Україні маркетологів готували лише два вузи. Сьогодні кількість випускників з цієї спеціальності значно зросла, і завданням є підвищення якості їх підготовки.

ð Маркетингові служби працюють ізольовано від інших підрозділів підприємства.

Працівники інших підрозділів негативно ставляться до намагань маркетингових служб стати провідними на підпри­ємстві (згідно з теорією), хоч ще не довели ефективність своєї роботи. Ось і виникають виробничі конфлікти.

ð Слабка маркетингова підготовка керівників підприємств.

Як показують обстеження успішно діючих виробничих підприємств різних країн, першим заступником директора (заступником Голови правління, віце-президентом) найчастіше є менеджер з маркетингу. Він ефективніше від інших спрямовує діяльність всіх підрозділів підприємства на задоволення потреб споживачів. Серед керівного складу вітчизняних підприємств дуже мало не лише фахівців з маркетингу, а й таких, хто прослухав систематичний курс з цієї дисципліни.

ð Переважає використання розрізнених елементів маркетингу
замість їх системи.

Найбільший розвиток отримала рекламна діяльність, причому в зв'язку не з потребами та досвідом вітчизняних виробників, а із значною активністю зарубіжних фірм та за їх рахунок. Інші елементи маркетингу лише формуються.

ð Слабкі теоретична та методична розробка маркетингових
проблем, узагальнення вітчизняного досвіду.

В науковій та навчальній літературі переважають посилання на зарубіжні теоретичні розробки та практику. Конче необхідні дослідження вітчизняного досвіду маркетингової діяльності.

Українська Асоціація Маркетингу (УАМ) заснована у квітні 1997 року. Це - добровільне, недержавне, безприбуткове, професійне об'єднання.

Головна мета Асоціації- підвищення рівня маркетингу як науки та спеціалістів-маркетологів, участь у створенні цивілізованого ринку в Україні. Свою діяльність здійснює згідно зі Статутом та Етичним кодексом Асоціації. Зараз в Асоціації 72 члени - підприємства, вищі заклади освіти, консалтингові фірми, рекламні агенції України тощо.

З 1997 року успішно діє Київський Маркетинговий Клуб.Він організує лекції та семінари з маркетингу і менеджменту, здійснює консультативну діяльність з питань маркетингу, розвиває міжнародні зв'язки з метою запозичення і розповсюдження передового досвіду маркетингової діяльності, організує обмін стажистами тощо.

Маркетингові консалтингові фірми в Україні.

Зараз діють близько 20 спеціалізованих недержавних консалтингових фірм з маркетингових досліджень. Найвідоміші з них: Українська Маркетингова Група; Socis Gallup International; Обрій Маркетинг.

Маркетологи радять:

· Виробляйте те, що можете продати, замість того, щоб намагатися продати те, що можете виробити.

· Споживач вдячний тому, хто дбає про його проблеми.

· Завоюйте довіру споживача.

· Поки потреба існує, вона має бути задоволена.

· Намагайтеся перевершити найсміливіші очікування споживачів.

· Пам'ятайте, що люди купують лише дві речі у світі: рішення своїх проблем та приємні відчуття.

· Намагайтеся з першого разу задовольнити споживача і зробити перших покупців постійними клієнтами.

· Не тільки реагуйте на зміну попиту, а й формуйте його.

· Не відчувайте задоволення, доки його не відчує ваш споживач.

· Маркетинг - це любов до ближнього, за яку ви отримуєте винагороду у вигляді прибутку.

· Дешевий маркетинг - це, як правило, поганий маркетинг. а Маркетинг слід розглядати як інвестицію в майбутні доходи.








Дата добавления: 2016-02-27; просмотров: 888;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.