Випробування парової компресійної
Холодильної машини
Перед початком експерименту необхідно ознайомитись з розміщенням приладів, їх призначенням і методикою виконання замірів. Схема розміщення термопар для заміру температурного агента показані на рис. 11.
Рис. 11. Схема підключення термопар.
Для фреону: 1 – перед компресором; 2 – на виході з компресора; 3 – перед конденсатором; 4 – на виході з конденсатора; 5 – перед ТРВ; 6 – перед випарником; 7 – після випарника. Для повітря: 8 – біля випарника.
Включити електродвигун компресора і переконатись в нормальній роботі холодильної установки по таким ознакам: відсутні при роботі компресора вібрація і стукіт, рівномірно покриті інеєм трубки випарника, відсутній іней на всмоктувальних трубках компресора.
За тиском і температурою фреону після компресора прослідкувати досягнення холодильної установки сталого режиму роботи. Дослід можна починати після того, як тиск і температура холодильного агента на протязі 8-10 хвилин будуть залишатись сталими.
Тривалість досліду 20-25 хвилин. Через рівні проміжки часу (4-5 хв.) записують покази приладів, які вимірюють температуру і тиск холодильного агента.
Результати вимірів
Температура кипіння холодильного агента в випарнику t0 = …, °С
Температура конденсації холодильного агента
в конденсаторі tк = …, °С
Температура холодильного агента перед ТРВ tп = …, °С
Температура холодильного агента перед всмоктуванням в компресор tвс = …, °С
Тиск фреону на всмоктуванні в компресор Р0 = …, МПа
Тиск фреону після компресора Рк = …, МПа
Температура повітря біля випарника tпх = …, °С
Температура повітря біля конденсатора tпк = …, °С
По результатам досліду будують дійсний цикл холодильної машини в h - lgP діаграмі (дивись попередню лабораторну роботу).
Рис. 12. Графік коефіцієнта подачі та індикаторного к.к.д.
Дата добавления: 2015-12-01; просмотров: 852;