Розрахунок витрат на виконання інших робіт та визначення
Додаткових витрат
До глави 9 "Інші роботи і витрати" включаються кошти на покриття витрат Замовника і підрядних будівельно-монтажних організацій, а також на окремі види робіт, що не враховані в кошторисних нормативах. Указані кошти визначаються в цілому по будові. Кошти для відшкодування інших витрат, що належать головним чином до діяльності підрядних організацій, включаються до глави 9 зведеного кошторисного розрахунку «Інші роботи і витрати». Приблизний перелік наведено в додатку К ДСТУ- Б Д.1.1-1:2013 .
Зазначені витрати визначаються на підставі положень чинного законодавства, даних проекту, вихідних даних замовника щодо здійснення будівельних робіт, умов їх виконання тощо. Інші витрати є складовою частиною кошторисної вартості будівництва, включаються до окремої графи кошторисної документації і належать як до будівництва в цілому, так і до окремих об'єктів і робіт.
Інші витрати, що належать до будівництва в цілому, враховуються в окремих главах зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва (глави 1, 9, 10, 11, 12 ЗКР) у графі 7 і витрачаються Замовником для відшкодування відповідних витрат, а ті інші витрати, що належать до окремих об'єктів і робіт, враховуються у відповідних локальних і об'єктних кошторисах, які визначають кошторисну вартість виду робіт або об'єкта.
Для відшкодування інших витрат, що належать до будівництва в цілому, до глави 1 ЗКР "Підготовка території будівництва" включаються кошти, які пов'язані з освоєнням території, що забудовується, та відшкодуванням відповідних компенсацій , згідно чинного законодавства. Кошти для відшкодування інших витрат, що належать, головним чином, до діяльності підрядних організацій, включаються до глави 9 ЗКР "Інші роботи і витрати". До інших витрат належать всі інші витрати, що не включаються до вартості будівельних і монтажних робіт і вартості устаткування, меблів та інвентарю.
Кошти на покриття ризику всіх учасників будівництва призначені на відшкодування:
- збільшення вартості обсягів робіт та витрат, характер і методи виконання яких не можуть бути точно визначені при проектуванні і уточнюються при визначенні виконавця робіт під час проведення тендеру або в процесі будівництва;
- збільшення вартості будівництва, спричиненого зміною державних стандартів на окремі матеріали, вироби, конструкції, устаткування тощо.
Розмір цих коштів залежить від стадії проектування, виду будівництва та складності будови і визначається відсотком від підсумку глав 1 - 12 ЗКР по графах 4, 5, 6, 7, 8. По об'єктах, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, розмір коштів на покриття ризику всіх учасників будівництва приймається в межах рекомендованих Держбудом усереднених показників.
Кошти на покриття додаткових витрат, зв'язаних з інфляційними процесами, призначені на відшкодування збільшення вартості трудових та матеріально-технічних ресурсів, спричинене інфляцією, яка може відбутися як на початку будівництва, так і впродовж його. Кошти на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, розраховуються, виходячи з початку строків будівництва, виду будови, структури робіт, вартості матеріально-технічних ресурсів, врахованих у локальних кошторисах, та прогнозного зростання цін на ці ресурси за період будівництва, яке визначається на підставі прогнозного рівня інфляції на наступний період, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Розрахований таким чином розмір коштів за узгодженням із замовником включається до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва із зазначенням в графах 4, 5, 6, 8.
Кошти на страхування ризиків замовника в будівництві включаються до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва тільки в обґрунтованих випадках за відповідними розрахунками.
До зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва включаються встановлені чинним законодавством податки, збори, обов'язкові платежі, не враховані складовими вартості будівництва. Розмір цих витрат визначається виходячи з норм і бази для їх нарахування, встановлених законодавством. Зазначені витрати включаються окремими рядками до граф 7, 8 ЗКР. Частина супутніх витрат, які враховуються в главах 1, 9 ЗКР, визначається або на підставі чинних нормативних документів, або на підставі даних проекту (робочого проекту) за локальними кошторисами . Приблизний перелік таких витрат наведено в ДСТУ- Б Д.1.1-1:2013 додатку К "Приблизна номенклатура зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва", наприклад: додаткові витрати, пов'язані з виконанням протипаводкових заходів; витрати на утримання та відновлення після закінчення будівництва діючих постійних автомобільних доріг; витрати, пов'язані з випробуванням паль (будівельні роботи); витрати на проведення геолого-розвідницьких робіт; витрати на придбання господарського інвентарю (включаючи меблі) для промислового будівництва; витрати на проведення маркшейдерських робіт у вугільній промисловості в частині, не врахованій у загальновиробничих витратах, - визначаються за локальними кошторисами, відповідно додатку Б ДСТУ- Б Д.1.1-1:2013. Решта супутніх робіт та витрат (глави 1, 9 ЗКР), характер і методи виконання яких не можуть бути точно визначені при проектуванні і уточнюються при визначенні виконавця робіт або в процесі будівництва, відшкодовуються підряднику замовником за рахунок коштів замовника на покриття ризику, які передбачаються у зведеному кошторисному розрахунку вартості будівництва.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 899;