A) концепції грошей

 

 


Раціоналістична концепція – вважає гроші результатом згоди між людьми, які визначили необхідність спеціальних засобів для обслуговування мінового обороту.

Різновидом раціоналістичної концепції є державна теорія грошей, німецького економіста Г.Кнаппа. В книзі «Державна теорія грошей» він назвав гроші «продуктом правопорядку», творінням державної влади, встановленим законом платіжним засобом. Раціоналістична концепція походження грошей застосовується і в літературі кінця ХХ ст. при аналізі тих форм, яких набувають гроші.

Еволюційна концепція походження грошей вказує:

а) на товарну природу грошей;

б) на стихійне виділення їх із загальної маси товарів і на їх особливе місце в економіці.

Функціональна концепція грошей серед конкретних причин, які викликають необхідність використання грошей називають такі:

1. Неокласична школа:

а) відсутність синхронізації надходжень і платежів, яка ускладнює прямий товарообмін;

б) наявність трансакційних витрат, тобто витрат праці і ресурсів, необхідних для здійснення товарообмінних угод (гроші є засобом мінімізації витрат)

2. Кейнсіанський напрям:

а) невизначеність господарських перспектив, що змушує накопичувати залишки грошей для страхування від ризику;

б) час як невід’ємний елемент процесів виробництва і обігу товарів, який надає грошам роль з’єднувального ланцюга між сьогоденням і майбутнім.

Гроші – це будь-який товар, який функціонує як засіб обігу, розрахункова одиниця і засіб збереження вартості.

Положення про гроші, як товар, що виконує різні функції, трансформується в визначенні. Гроші – це все, що приймається в обмін на товари й послуги, а також при сплаті боргів.

Вартість товару, виражена в грошовій формі, виступає як ціна. Гроші, маючи властивість загальної обмінюваності, дають змогу стихійно здійснювати, як кількісний, так і якісний обмін затрат праці приватних товаровиробників. Цей обмін відбувається на ринку за допомогою коливання цін.

Дата добавления: 2016-02-04; просмотров: 755; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию, введите в поисковое поле ключевые слова и изучайте нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам понравился данный ресурс вы можете рассказать о нем друзьям. Сделать это можно через соц. кнопки выше.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2020 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.