Стратегія управління логістичними витратами на основі концепції мінімізації загальних витрат.
Логістична стратегія – це довгостроковий, якісно визначений напрям розвитку логістики, що стосується форм і засобів її реалізації у фірмі, міжфункціональній і міжорганізаційній координації і інтеграції, сформульоване вищим менеджментом компанії відповідно до корпоративних цілей.
Вибирана логістична стратегія, винна, з одного боку, відповідати корпоративній стратегії, а з іншою ґрунтуватися на певній концепції логістики. Якнайкращих результатів в бізнесі добиваються ті компанії, які використовують концепцію інтегрованої логістики, що дозволяє об'єднати зусилля управлінського персоналу фірми, її структурних підрозділів і логістичних партнерів для крізного управління основними і супутніми потоками в інтегрованій структурі бізнесу: «проектування - закупівля - виробництво - розподіл-продажі - сервіс».
Стратегія управління логістичними витратами заснована на концепції мінімізації загальних логістичних витрат. Принципи і методи інтегрованої логістики направлені на отримання оптимальних рішень, зокрема мінімізацію загальних витрат фірми. Скорочення всіх видів витрат, пов'язаних з управлінням матеріальним потоком, витрат на транспортування, складування, управління замовленнями, закупівлями і запасами, упаковку, зменшення логістичних ризиків дозволяє фірмі вивільнити фінансові кошти на додаткові інвестиції в складське устаткування, інформаційно-комп'ютерні системи, рекламу, маркетингові дослідження і т.д.
Загальні витрати є базовим поняттям для формування системи логістичного менеджменту. Вперше ця концепція була введена Р. Люісом, Д. Каллітоном і Д. Стілом [i]в 1956 р. Вони показали, яким чином підхід з позицій загальних витрат виправдовує використання дорогого повітряного транспорту. Основна теза полягала в тому, що якщо швидкість і надійність повітряних перевезень дозволяють понизити або зовсім виключити інші витрати, зокрема, на складування і зберігання запасів, то високі транспортні витрати обгрунтовані зниженням загальних витрат. Ця схема описує співвідношення між різними видами витрат і показує, як загальні витрати можуть бути понижені завдяки інтеграції логістичних операцій.
У концепції загальних витрат всі операції, пов'язані з переміщенням продукції, розглядаються як єдине ціле. Головною характерною межею цієї концепції є те, що всі статті витрат розглядаються одночасно для забезпечення необхідного рівня логістичного обслуговування. При перевірці ухвалюваних рішень виявляється, що витрати на одні функції зменшуються, на інші — збільшуються, а на треті — залишаються незмінними. Таким чином, завдання полягає в тому, щоб знайти рішення, що дозволяє з мінімальними витратами задовольнити потреби клієнтів в необхідному логістичному обслуговуванні
Загальні логістичні витрати не реагують на прийоми скорочення витрат, вживані окремо до складування, транспортування і запасів. Більш того, скорочення одного виду витрат неминуче приводить до збільшення витрат іншого вигляду або відразу декількох видів. Наприклад, об'єднання всіх запасів готової продукції в меншому числі розподільних центрів може дозволити мінімізувати витрати на складування і підвищити оборотність запасів, але веде до підвищення витрат на транспортування. Аналогічна економія, одержана від вигідніших закупівельних цін при більшому розмірі замовлень, може кінець кінцем бути «з'їдена» різко збільшеними витратами на зміст запасів. Тому, щоб мінімізувати загальні витрати, менеджери повинні розуміти вплив компромісних варіантів в рамках розподільної функції в цілому.
Компроміси відносно витрат, що враховують різні компоненти логістичної системи, дуже важливі. Наприклад, можна підвищити прибуток, якщо скоротити витрати на зміст запасів, і при цьому таке скорочення буде більше, ніж зростання витрат в інших функціональних областях, і якщо вищий рівень обслуговування споживачів забезпечує великі надходження (рис). Якщо потрібно піти на компроміс, менеджери повинні уміти враховувати витрати по кожному компоненту і пояснювати, як зміна в кожному з них вплине на величину загальних витрат.
Використання концепції загальних витрат в процесі ухвалення логістичних рішень переводить їх в сферу інтегрованої логістики — інтеграції всіх логістичних функцій в одне ціле для мінімізації витрат при збереженні необхідного рівня логістичного обслуговування.
МЕТА МАРКЕТИНГУ: розподілити ресурси по елементах маркетинг-микса так, щоб добитися максимально довгострокової рентабельності компанії.
МЕТА ЛОГІСТИКИ: мінімізувати загальні витрати з урахуванням мети обслуговування споживачів.
Рис.1.1 Компромісні варіанти витрат на маркетинг і логістику.
Дата добавления: 2016-02-04; просмотров: 832;