Пункт меню Параметры
Команда “Установки...” цього меню активізує діалог з наступними вкладками: Общие, Архивация, Извлечение, Пути, Список файлов, Просмотр и Интеграция. Комбінація клавіш для виклику діалового вікна “Установки...” – Ctrl+S.
Пункт меню Справка
Виберіть команду “Содержание” для виводу змісту довідки WinRAR.
Наступна частина інтерфейсу – панель інструментів. Вона знаходиться нижче меню, над списком файлів. Кнопки на панелі інструментів повторюють пункти з меню Команди (у всіх пунктів у цьому меню є "гарячі" клавіші швидкого доступу). Деякі кнопки доступні тільки при перегляді вмістимого папки, деякі – при перегляді архіву, інші – в обох режимах. Під час перегляду вмістимого архіву деякі кнопки можуть бути відсутніми, якщо їх функції не підтримуються форматом поточного архіву. За бажанням можна забрати текст з кнопок або зменшити їх розмір за допомогою діалогового вікна Общие параметры або натиснувши правою кнопкою миші на панелі інструментів.
Під панеллю інструментів знаходиться кнопка “Вверх” і список дисків. При натисканні кнопки “Вверх” відбувається перехід у батьківську папку. Список дисків необхідний для вибору поточного диска. При бажанні кнопку “Вверх” і список дисків можна перетягнути в правий кут панелі інструментів. Поточний диск також можна змінити натисканням клавіш Ctrl+D або натисканням миші на значку диска в рядку стану.
Нижче панелі інструментів розташоване файлове вікно. У ньому може бути показано вмістиме поточної папки, якщо WinRAR зайшов в архів, або вмістиме архіву. Ці режими відповідно називаються режимом керування файлами і режимом керування архівами. Для кожного файлу показується наступна інформація: ім'я, розмір, тип і дата зміни. У файлів в архіві показується ще один параметр – розмір після архівації. Усі параметри представлені у виді стовпчиків. Порядок сортування файлів можна змінити натисканням мишки на заголовку стовпчика (там же синьою стрілкою вказується напрямок сортування). Крім того, можна змінити ширину стовпчиків, перетаскуючи мишею роздільники заголовків колонок. Кілька додаткових параметрів списку можна змінити в діалоговому вікні Список файлов.
Перед обробкою файлів їх необхідно виділити.
Якщо на списку файлів клацнути правою кнопкою миші, то з'явиться меню з командами інтерфейсу і керування файлами. Ці команди доступні також зі звичайних меню WinRAR, з панелі інструментів і за допомогою сполучень “гарячих” клавіш, так що можна використовувати найбільш зручний спосіб.
Безперервні архіви
Безперервний архів – це архів RAR, упакований спеціальним чином, при якому всі стиснені файли розглядаються як один послідовний потік даних. Безперервна архівація підтримується тільки у форматі RAR, для формату ZIP такого типу архіву не існує. Метод стискування для архівів RAR – звичайний або безперервний – вибирає користувач.
Безперервна архівація значно збільшує ступінь стискування, особливо при додаванні значної кількості невеликих подібних файлів. Однак варто враховувати деякі недоліки безперервної архівації:
Багатотомність
Тома – це фрагменти архіву, що складає з декількох частин. Тома підтримуються тільки у форматі RAR, ви не можете створювати тому ZIP. Зазвичай томи використовуються для збереження великого архіву на декількох дискетах чи інших змінних носіях.
Перший том у послідовності має звичайне розширення .rar, а розширення наступних томів нумеруються як .r00, .r01, .r02 і т.д. Тома можуть бути також безперервними і саморозпаковуючими. Перший саморозпаковуючий том має інше (тобто не .rar) розширення, наприклад, .exe для SFX-томів DOS чи OS/2.
Архів, що саморозпаковується
Архів, що саморозпаковується (SFX, від англ. SelF-eXtracting) – це архів, до якого приєднаний здійснюваний модуль. Цей модуль дозволяє витягати файли простим запуском архіву як звичайної програми. Таким чином, для витягу вмісту SFX-архіву не потрібно додаткових зовнішніх програм. При цьому WinRAR може працювати з SFX-архівом так само, як і з будь-яким іншим, тому якщо ви не хочете запускати SFX-архів (наприклад, коли не можете гарантувати, що в ньому немає вірусів), для перегляду витягу його вмісту можна використовувати WinRAR.
SFX-архіви, як і будь-які інші здійсненні файли, звичайно мають розширення .EXE.
SFX-архіви зручні в тих випадках, коли потрібно передати комусь архів, але ви не впевнені, що в адресата є відповідний архіватор для його розпакування. Ви також можете використовувати SFX-архіви для поширення своїх власних програм. Наприклад, дистрибутив WinRAR базується на GUI SFX-модулі RAR Default.sfx.
Режими оболонки і командного рядка
WinRAR можна використовувати двома способами: у режимі графічної оболонки зі стандартним інтерфейсом Windows і в командному рядку. Щоб використовувати WinRAR у режимі оболонки, двічі клацніть мишею на значку WinRAR — після цього для архівації і розархівації файлів ви зможете використовувати кнопки і меню. У двох наступних розділах приведені послідовні інструкції.
Дата добавления: 2016-01-18; просмотров: 613;