Початок і закінчення нарахування амортизації

В бухгалтерському обліку амортизація нараховується на кожен об'єкт основних засобів щомісячно, починаючи з мі­сяця, в якому такий об'єкт став придатним для корисного використання.

Нарахування амор­тизації припиняється з місяця, наступного за місяцем виведення об'єкта основних засобів з експлуатації. При використанні виробничого методу амортизації її нарахування припиняється з дати, наступної за датою вибуття об'єкта основних засобів (п. 29 П(С)БО 7). Припиняють амортизаціюпри реконструкції, модернізації, добудові, дообладнанні та консер­вації об'єкта з місяця, наступного за місяцем, на який припадає початок таких заходів (п. 23 П(С)БО 7).

В податковому обліку амортизація об'єкта основних засобів (у тому числі оплаченого, але не введеного в експлуата­цію, не оприбуткованого станом на 01.04.2011 р.) нараховується помісячно, починаючи з місяця, наступного за місяцем введення такого об'єкта в експлуатацію,і не залежить ні від переходу права власності на нього, ні від того, оплачений він на момент введення чи ні (хоча, зрозуміло, оплата об'єкта має бути передбачена в принци­пі).

Амортизація припиняється на період виведен­ня його з експлуатації (для реконструкції, модер­нізації, добудови, дообладнання, консервації та з інших причин) на підставі документів, що свід­чать про виведення такого об'єкта з експлуатації (п.п. 145.1.2, п. 146.2 ПКУ). Нарахування амортизації на об'єкт основних засобів припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому такий об'єкт виведено з екс­плуатації чи переведено до складу невиробничих необоротних матеріальних активів за рішенням платника або суду (п. 146.15 ПКУ).

Виведення з експлуатації будь-якого об'єкта основних засобів здійснюється за результатами ліквідації, продажу, консервації на підставі наказу керівника підприємства,а в разі його примусо­вого відчуження чи конфіскації — згідно із законом (п. 146.18 ПКУ).

 

Підприємство може припинити на певний час нараху­вання амортизації основних засобів, щоб, напри­клад, уникнути відображення збитків у декларації з податку на прибуток. Але для цього підприємство має при­йняти рішення про виведення об'єктів основних засобів з експлуатації (для реконструкції, мо­дернізації, добудови, дообладнання, консервації та з інших причин), оформивши таке виведення документально .

При зворотному введенні об'єктів в експлуата­цію або передачі до складу виробничих основних засобів, для цілей амортизації береться вартість таких об'єктів, що амортизується, на момент виведення їх з експлуатації (складу виробничих основних засобів) та збільшується на суму витрат, пов'язаних із ремонтом та поліпшеннями. У тако­му разі нарахування амортизації за зазначеними об'єктами починається в місяці, наступному за місяцем зворотного введення їх в експлу­атаціюабо переведення до складу виробничих основних засобів (п. 146.15 ПКУ).

 








Дата добавления: 2016-01-16; просмотров: 864;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.002 сек.