Щільність та розрахунок в’язаного полотна

Після вибору ниток, спиць, візерунку, треба вив’язати контрольний зразок розміром 10х10 см основним візерунком для розрахунку кількості петель. По контрольному зразку визначають щільність в’язання.

Щільність в’язання – це кількість петель, що містяться в 1 см в’язаного полотна. Контрольний зразок злегка розтягти в ширину (так, щоб візерунок не деформувався) і наколоти шпильками на м’яку поверхню (прасувальну дошку) виворітною стороною вгору. Зверху покласти вологу бавовняну тканину і, ледь торкаючись поверхні, провести праскою. Потім зняти тканину і залишити так зразок до повного висихання. Рельєфний візерунок не прасують.

Для щільних візерунків щільність визначають у вільному стані полотна, для ажурних, наприклад, англійська гумка, - в розтягнутому.

Після волого-теплової обробки можна розраховувати щільність в’язання.

Для цього треба виміряти сантиметровою стрічкою ширину зразка, розташовуючи стрічку чітко горизонтально по лицевій стороні від однієї пружкової петлі до другої (пружкові петлі в розрахунок не входять), підрахувати кількість петель, що знаходяться на цьому відрізку полотна. Потім розділити кількість петель (без пружкових) на кількість сантиметрів. Таким чином, визначається щільність зразку.

Наприклад, якщо на 15 см зразку вмістилось 36 петель, то щільність рівна (36 : 15 = 2,4) 2,4 петлі в 1 см.

Тепер, знаючи кількість петель в одному сантиметрі, легко підрахувати кількість петель для будь-якої ширини виробу. Щоб визначити кількість петель, яку необхідно набрати на спиці для в’язання деталі чи виробу, треба помножити щільність в’язання на відповідний розмір у сантиметрах.

Наприклад,

2,4 пет. х 30 см + 2 пет. пруж. = 74 петлі,

де 2,4 петлі – щільність в’язання,

30 см – ширина деталі,

2 петлі –пружкові, які є постійною величиною для всіх підрахунків.

Крім ширини, треба знати і довжину виробу, а значить кількість рядів. Для цього треба виміряти зразок від першого ряду до останнього, потім підрахувати кількість рядів зразку і, поділивши величину, отриману в сантиметрах, на кількість рядів, отримати скільки рядів поміщається в 1 см в’язання.

Величину виробу можна визначати також шляхом прикладання полотна із спицями до викрійки. Таким чином, на око визначається кількість рядів, що не вистачає, або використовуючи сантиметрову стрічку.

Рапорт узору

Різноманітність в’язаних узорів виникає завдяки певній сукупності різних петель, розташованих у кожному окремому узорі в певному порядку. Багатократне повторення однакових елементів складає узор. Частину узору з певною кількістю петель і рядів, з яких складається весь узор називають рапортом .








Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 1373;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.