Ізолятори та арматура

Проводи ПЛ напругою до 1000 В кріплять до стійки опори на фарфорових ізоляторах (ТФ) або скляних (ТСМ), проводи ліній 6 та 10 кВ – на ізоляторах ШС (штирових). На ПЛ 20…35 кВ застосовують як штирові ШЖБ, так і підвісні (фарфорові та скляні) (рис. 2.5, рис. 2.6).

На ПЛ 110 кВ і вище застосовують лише підвісні ізолятори ПФ та ПС і в районах з підвищеною забрудненістю ПГФ-5 (для підвісних гірлянд) та ПГФ-6 (для натяжних). Кількість ізоляторів у гірлянді залежить від напруги лінії та матеріалу опор. На ПЛ 35 кВ з дерев’яними опорами підвісна гірлянда ПФ-5 складається з двох, а на залізобетонних та металевих опорах – з трьох ізоляторів; на ПЛ 110 кВ – відповідно 6 чи 7, 220 кВ – 11 або 13 шт. Натяжні гірлянди мають на один (до 110 кВ) ізолятор більше, а понад 220 кВ – на два.

 

Рисунок 2.5. Кріплення штирового ізолятора Рисунок 2.6. Підвісний (а) та стрижне-

на крюку (а) та штирі (б) вий (б) ізолятори

 

Для підвішування та закріплення проводів використовують підтримуючі затискачі: глухий – для жорсткого закріплення; проковзний – допускає проковзання проводу. Зараз виготовляють затискачі з обмеженою жорсткістю, в котрих провід проковзує, але не падає на землю. На анкерних опорах проводи кріплять наглухо – за допомогою натяжних гірлянд та натяжних затискачів (клинових та болтових). Для з’єднання проводів користуються з’єдну-вальними затискачами, а потім зварюють їхні кінці. Проводи (однодротові та багатодротові) можна з’єднувати скруткою, а за тим пропаяти. Найбільш розповсюдженим з’єднувальним затискачем є овально-трубчастий. Кінці з’єднувальних проводів вводять у трубку з різних боків і за допомогою спеціальних переносних кліщів трубку обтискають (у шаховому порядку). Вільні кінці з’єднуваних проводів зварюють.

Траси повітряних ліній розрізняють за районами ожеледності. В залежності від товщини стінки ожеледі, приведеної до циліндричної форми та питомої густини 0.9 г/мм3, встановлюють 5 районів ожеледності (табл.1).

 

Таблиця 1

Райони ожеледності

Район ожеледності Нормативна товщина стінки льоду, мм , при повторюваності:
1 раз на 5 років 1 раз на 10 років
І
ІІ
ІІІ
IV
Особливий 20 та більше Понад 22

В районах з інтенсивним утворенням ожеледь плавлять електричним струмом.

 








Дата добавления: 2015-12-22; просмотров: 1717;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.